تاریخ انتشار۲۷ دی ۱۴۰۰ ساعت ۹:۲۷
کد مطلب : 533938
ماموستا رستمی در گفتگو با تقریب:

سه رکن وحدت، مقاومت و بصیرت در جوامع اسلامی حائز اهمیت است/وحدت اسلامی؛ راهکار مقابله با توطئه های دشمنان اسلام

عضو شورای عالی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، بیان کرد: جهان اسلام با موج های فراوانی روبرو شده است و در این بین کشور عزیزمان با درایت و حفظ سه عامل مهم مقاومت ، بصیرت و وحدت توانسته است به فضل الهی از بسیاری از مشکلات عبور کند که باید این عوامل مهم در راس امور حفظ گردد.
سه رکن وحدت، مقاومت و بصیرت در جوامع اسلامی حائز اهمیت است/وحدت اسلامی؛ راهکار مقابله با توطئه های دشمنان اسلام
ماموستا فائق رستمی عضو شورای عالی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در گفتگو با خبرنگارحوزه اندیشه خبرگزاری تقریب، با اشاره به تاثیر وحدت میان امت اسلامی در خنثی کردن مسائل تفرقه افکن، اظهار داشت: وحدت و انسجام امت اسلامی در برابر فتنه ها و توطئه های جهانی سبب خنثی نمودن اهداف استکبار می گردد؛ البته نقش مجمع جهانی تقریب در هم افزایی و وحدت جوامع اسلامی باعث تحکیم  و تقویت وحدت گردیده است و با حفظ اتحاد وانسجام امت اسلامی توطئه های دشمنان اسلام یکی پس از دیگری خنثی و نابود خواهد شد.

وی افزود: سردار سلیمانی را می توان به عنوان نمادی از عوامل همگرایی و هم افزایی نام برد؛ در واقع سه رکن وحدت ، مقاومت و بصیرت در جوامع اسلامی حائز اهمیت است.

عضو شورای عالی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در ادامه بیان داشت: نبود عوامل مقاومت، بصیرت و وحدت میان جوامع اسلامی موجب مشکلات فراوانی برای امت اسلامی خواهد بود؛ پیامبر اسلام در روایتی می فرمایند: "رحم الله امرأً عرف زمانه و حفظ لسانه فاستقامت طريقته"؛ رحمت خداوند بر آن کسی که زمان شناس است و بصیرت و شکیبایی دارد.

وی عنوان کرد: دشمنان اسلام در طول سالیان متمادی درصدد برنامه ریزی فتنه و توطئه های گوناگون بوده اند که در این میان رسانه های بیگانه و دشمنان توسط امکانات سمعی وبصری خود درصدد براندازی جمهوری اسلامی بوده اند.

نماینده مردم استان کردستان در مجلس خبرگان رهبری، در پایان تاکید کرد: در حوادث گوناگونی که در طی این سال ها امت اسلامی با موارد اختلاف انداز و تشتت روبرو بوده است، کشور عزیزمان نیز با انواع فتنه ها و آسیب ها مواجه شد که به حمدلله با بصیرت ، اگاهی و مقاومت توانسته است از این مشکلات به خوبی گذر کند.

 انتهای پیام/
 
 
http://www.taghribnews.com/vdcippawvt1ap32.cbct.html
نام شما
آدرس ايميل شما