تاریخ انتشار۳۰ دی ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۵۳
کد مطلب : 535228
ماموستا ملارشید ثنایی در گفتگو با تقریب:

«غزه» نماد مقاومت اسلام در برابر جریان صهیونیسم جهانی است

امام جمعه اهل سنت شهرستان سرپل ذهاب گفت: امروز غزه نماد و الگوی مقاومت اسلام در برابر جریان صهیونیسم جهانی است.
«غزه» نماد مقاومت اسلام در برابر جریان صهیونیسم جهانی است
ماموستا ملارشید ثنایی در گفت وگو با خبرنگار حوزه استان های خبرگزاری تقریب، اظهار داشت: نامگذاری یکی از روزهای سال به نام روز «غزه» کاری بسیار بجا و هوشمندانه برای احیای دوباره مطالبات اصلی جهان اسلام است.

امام جمعه اهل سنت شهرستان سرپل ذهاب گفت: روز غزه باید همانند روز جهانی قدس برای همه مسلمین فرصتی برای دفاع از کیان اسلام و مسلمین باشد تا جهانیان به عمق جنایات صهیونیست ها پی ببرند.

این عالم اهل سنت در ادامه سخنان خود تاکید کرد: نامگذاری این روز از سوی جمهوری اسلامی نشان دهنده تعهد این نظام و انقلاب به مطالبات و دغدغه های جهان اسلام است، نامگذاری روز غزه تلاشی برای دادخواهی مظلومان از ظالمان و متجاوزان است و در راس این دادخواهی جمهوری اسلامی قرار گرفته است.

ماموستا ثنایی بیان داشت: در طول سال‌های اشغالگری رژیم صهیونیستی، امام خمینی(ره) با درایت خود در نامگذاری روز جهانی قدس، حمایت از فلسطینیان را به عنوان یک مسئله راهبردی برای نظام جمهوری اسلامی ایران تعیین کردند که ما به آن پایبند بوده و هستیم.

وی اهمیت سیاسی غزه را برای جهان اسلام بسیار مهم عنوان کرد و گفت: غزه به دلیل این‌که خط مقدم مسلمانان و شیعیان در مقابله با صهیونیست هاست برای جهان اسلام از اهمیت استراتژیکی ویژه ای برخوردار است.

امام جمعه اهل سنت شهرستان سرپل ذهاب عنوان کرد: امروز غزه نماد و الگوی مقاومت اسلام در برابر جریان صهیونیسم جهانی است.

این عالم اهل سنت با اشاره به اینکه غزه خط قرمز جهان اسلام محسوب می شود، افزود: در سال های اخیر مقاومت مردم غزه در برابر تجاوزگریهای صهیونیستها، خونی تازه در رگ های مسلمین و حتی دیگر آزادگان جهان جاری ساخته است، بنابراین نباید اجازه دهیم این حواشی، موضوعی به مهمی غزه را از یاد ما ببرد.

ماموستا ثنایی با انتقاد از سکوت جوامع حقوق بشری در قبال سکوت در برابر جنایت صهیونیست ها علیه مردم غزه، خاطرنشان کرد: نامگذاری روز «غزه» می تواند سنگی برای شکستن شیشه سکوت مدعیان دروغین حقوق بشر باشد، روز غزه برای هر مسلمانی یادآور آزادگی در برابر دشمنان بشریت است.


انتهای پیام/
http://www.taghribnews.com/vdccipqp42bq1i8.ala2.html
نام شما
آدرس ايميل شما