کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

اجلاس وحدت-11/ ​عالم اهل سنت در گفت‌وگو با تقریب:

حضور علما و اندیشمندان اسلامی در کنفرانس وحدت، باعث شکست توطئه دشمنان است/ امت اسلامی به مقاومت امیدوار است

2 آبان 1397 ساعت 12:43

مدیر مدرسه علوم دینی اهل سنت شهرستان خواف بر تأثیرگذاری شرکت علما و نخبگان در کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی برای خنثی سازی توطئه های دشمنان تأکید کرد.


به گزارش خبرگزاری تقریب، کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی از جمله اقداماتی است که به صورت سالانه از سوی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی برگزار می‌شود و طی آن میهمانان کنفرانس که غالبا شخصیت های فرهیخته، وزرای کشورهای اسلامی، علما و اندیشمندان و متفکران شیعه و اهل سنت داخل و خارج کشور هستند به ارائه دیدگاه‌ها و نظرات خود در خصوص اهمیت وحدت امت اسلامی و راهکارهای دستیابی و تداوم این مهم می پردازند.

بررسی مهمترین مسائل جهان اسلام با محور وحدت مسلمانان از دیگر موضوعات مهم این اجلاس سالانه است که بعضا با انتقاداتی نظیر اختصاص هزینه سنگین برای برپایی این مراسم مواجه می‌شود؛ البته برخی از کارشناسان نیز بر این عقیده اند که در شرایط کنونی که عقاید دینی و اسلامی با هجمه های مختلفی مواجه است و رسانه های مختلف با تولید برنامه های متنوع سعی در ترویج اندیشه های تکفیری دارند و از هیچ کوششی برای القای تفکرات افراطی به نام دین اسلام فروگذار نیستند، ضرورت برگزاری این کنفرانس ها دو چندان می شود چرا که اجماع مسلمان با تفکرات مختلف در خصوص مبانی مشترک نمایش منسجمی از وحدت امت اسلام را به رخ معاندان می کشند و به همین ترتیب بخش اعظمی از این توطئه ها خنثی می شود.

در همین راستا کارشناسان مختلف به بررسی اهمیت و جایگاه برپایی کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی که از سابقه زیادی نیز برخوردار است پرداخته‌اند که در ادامه می‌آید: 

مولوی "حبیب الرحمان مطهری" مدیر مدرسه علوم دینی اهل سنت شهرستان خواف، در گفتگو با خبرنگار تقریب در خصوص تأثیرات کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی بر شکشت توطئه های دشمنان تأکید کرد: اثرات تقریب مذاهب و کنفرانس وحدت اسلامی در خنثی کردن توطئه های دشمن و تفرقه هایی که دشمنان بین مسلمین ایجاد می کنند، روشن و مشخص است.
 
این عالم اهل سنت افزود: لازم است که کنفرانس وحدت هرچه باشکوه‌تر برگزار شود و علما و افراد بانفوذ بتوانند با جدیت در این کنفرانس شرکت داشته باشند زیرا در آن صورت حتما در شکست توطئه های دشمنان اثرات بیشتری خواهد داشت.
 
وی اظهار کرد: دشمن با تبلیغات سوء خود قصد دارد بین شیعه و سنی یا سایر مذاهب اسلامی تفرقه ایجاد کند، اما حضور علما و گروه های سیاسی و اسلامی در کنفرانس وحدت نقش مهمی در خنثی سازی توطئه ها و تبلیغات دشمن خواهد داشت و ا‌‌ن‌شاءالله این کنفرانس بین المللی نتایج مفیدی در پی داشته باشد.
 
مولوی مطهری درباره تأثیر کنفرانس در تقویت جبهه مقاومت نیز بیان داشت: مقاومت اسلامی تا کنون در کشورهای عربی و بین نهضت های اسلامی تأثیرات مثبتی داشته و خواهد داشت. و انشاء الله در آینده نیز با برنامه های خود نقش مهم خود را در میان امت اسلامی ایفا کند و همه افراد امت اسلامی به مقاومت امیدوار شوند.

انتهای پیام/ 


کد مطلب: 370901

آدرس مطلب :
https://www.taghribnews.com/fa/interview/370901/حضور-علما-اندیشمندان-اسلامی-کنفرانس-وحدت-باعث-شکست-توطئه-دشمنان-امت-مقاومت-امیدوار

خبرگزاری تقریب (TNA)
  https://www.taghribnews.com