تاریخ انتشار۱۴ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۷:۳۵
کد مطلب : 464786
امام جمعه شهر ایوان:

رزمایش مواسات، مسابقه خیران در نیکوکاری است

امام جمعه شهر ایوان استان ایلام، اقدامات صورت گرفته در این شهرستان در قالب رزمایش مواسات را تشریح کرد.
رزمایش مواسات، مسابقه خیران در نیکوکاری است
حجت‌الاسلام علی حیدری امام جمعه شهر ایوان استان ایلام در گفتگو با خبرنگار حوزه جامعه خبرگزاری تقریب، با اشاره به اقدامات صورت گرفته در این شهرستان در قالب رزمایش مواسات گفت: در همان روز نیمه شعبان که رهبر معظم انقلاب موضوع رزمایش را مطرح کردند، ۳۰ خیر دعوت شدند و جلسه‌های متعدد برای جمع آوری کمک ها با این عزیزان برگزار شد، همچنین جلسه ای هم با موسسات نیکوکاری، بسیج، طلاب و روحانیون شهر داشتیم تا کار را از همان ابتدا به صورت منسجم آغاز کنیم.

وی ادامه داد: به لطف خدا از همان روز نخست گام‌های خوبی در زمینه رزمایش برداشته شد و در همان روز اول خیران ۲۴۰ میلیون تومان کمک کردند که در ادامه این کمک‌ها با مشارکت مردم و دیگر خیران به ۶۰۰ میلیون تومان رسید.

حجت الاسلام حیدری موضوع شناسایی مستضعفان و همینطور آسیب‌دیدگان از کرونا را گام بعدی رزمایش برشمرد و گفت: نهادهای مختلف موضوع شناسایی را در دستور کار قرار دادند و برای توزیع کمک‌ها، فهرست تهیه‌شده را دسته‌بندی کردیم؛ از این رو گروه‌هایی مانند کارگران فصلی، دستفروشان و رانندگان را به عنوان اقشار آسیب دیده از کرونا در اولویت قرار دادیم.

امام جمعه ایوان، واگذاری کارها خصوصاً موضوع توزیع کمک‌ها به گروه‌های مردمی را سبب جلب اعتماد و استقبال از رزمایش دانست و گفت: تلاش ما از همان ابتدا بر این بود که خودمان مستقیم وارد عمل شویم. در این منطقه مردم به صورت قبیله‌ای و قومی زندگی می‌کنند، از این رو به سراغ این اقوام و قبایل رفتیم و از آنها خواستیم خودشان کمک‌ها را جمع آوری کنند، حتی شخصی را هم به عنوان مسئول گفتگو کردن با خانم‌های منطقه برای جمع آوری کمک ها قرار دادیم. همچنین دیگر اقدام برای جمع آوری کمک ها تماس با خیران بود که اهل منطقه بودند اما ساکن تهران یا شیراز بودند و از آنها خواستیم تا در این رزمایش ما را یاری کند و بدین ترتیب کمک‌های خوبی جمع آوری شد.

وی حضور طلاب و گروه‌های جهادی را در این رزمایش بسیار پررنگ توصیف کرد و گفت: این عزیزان از همان روز اول به خوبی پای کار آمدند. به عنوان مثال یکی از طلبه ها با این که ساکن ایوان نبود، طرحی را به عنوان طرح هر محله یک قربانی راه انداخت و مساجد را به عنوان محور این طرح در نظر گرفت و به این صورت با جمع آوری کمک ها در هر محله اتفاقات خوبی را رقم زد و یا گروه های جهادی در موضوع کمک به مردم روستاها بسیار خوب عمل کردند و اتفاقات بزرگی را رقم زدند.

امام جمعه ایوان با بیان این که این منطقه در شیوع کرونا یکی از مناطق خط قرمز بود، گفت: پس از شیوع ویروس کرونا، ایوان ۱۸ فوتی و حدود ۷۰ مبتلا داشت و این منطقه یکی از مناطق قرمز بود ولی به لطف خدا نهادهای مختلف و عموم مردم به خوبی پای کار آمدند و برای مبارزه با این بیماری بسیج شدند؛ به عنوان مثال از همان روز نخست بسیاری از کشاورزان دستگاه های سمپاش و یا تراکتورهای خود را جهت ضدعفونی معابر در اختیار ما قرار دادند. همچنین نهادهای دیگر از جمله سپاه، کمیته امداد و بهزیستی بسیار خوب عمل کردند. فرمانداری هم از همان روز نخست شبانه‌روزی پای کار بود و بسیار فعالیت داشت.

حجت الاسلام حیدری با بیان این که در جامعه ما ظرفیت های بسیار بالایی برای حل مشکلات وجود دارد، گفت: این رزمایش نشان داد اگر مسئولان با اخلاص و صمیمیت پای کار بیایند و برای حل مشکلات در کنار مردم قرار بگیرند مردم هم برای آنها سنگ تمام می گذارند.

وی ادامه داد: یکی از نگرانی های ما این است که اگر این رزمایش به پایان برسد، چگونه باز هم بتوانیم به محرومان و مستضعفان رسیدگی کنیم؛ از این رو از هم اکنون در حال برنامه‌ریزی برای حفظ این ظرفیت خوب و عظیم برای ایام دیگر سال هستیم، البته فراموش نکنیم در چنین رزمایش‌هایی خیران شاید یک یا دو بار بیایند و رقم‌های بالایی کمک کنند، اما آنچه می‌تواند راهگشا باشد این است که کار در بین مردم عمومیت پیدا کند و مردم مدام پای کار باشند و این راه را خودشان ادامه بدهند. در واقع این رزمایش مسابقه‌ای است که آغاز شده و پایانش باید پایان همه مشکلات جامعه باشد.

انتهای پیام/
https://www.taghribnews.com/vdcc40q0e2bqem8.ala2.html
نام شما
آدرس ايميل شما