تاریخ انتشار۶ دی ۱۳۹۹ ساعت ۹:۵۰
کد مطلب : 486941
امام جمعه اهل سنت قروه در گفتگو با تقریب:

ترور شهید سلیمانی چهره کریه آمریکا را بیش از پیش نمایان کرد/نقش سردار دلها در تحقق وحدت و تقریب مذاهب

امام جمعه اهل سنت قروه با بیان اینکه شهید سلیمانی در وحدت و تقریب مذاهب نقش مهمی داشت، گفت: شهید سلیمانی با حمایت از مسلمانان شیعه و سنی در کشورهایی که مورد تجاوز گروه افراطی داعش قرار می گرفتند، توانست نقش عمیقی در تقویت وحدت در جهان اسلام ایفا کند.
ترور شهید سلیمانی چهره کریه آمریکا را بیش از پیش نمایان کرد/نقش سردار دلها در تحقق وحدت و تقریب مذاهب
ماموستا هاشم نوری،امام جمعه اهل سنت قروه با اشاره به نخستین سالگرد شهادت شهید سلیمانی، به خبرنگار حوزه استان های خبرگزاری تقریب گفت: شهید سلیمانی سردار دلهای مسلمانان و مظلومین جهان بودند.

وی تصریح کرد: شهید سلیمانی در طول عمر با برکت خود یک مسلمان و جهادگر به معنی واقعی بودند و توانستند با برنامه‌ریزی و تلاش‌های خود دنیای اسلام را متحول سازند.

امام جمعه اهل سنت قروه افزود: این سردار سرافراز اسلام که تمام عمرش را در مسیر خدمت به دفاع از ارزش های اسلام و دستورات دین کرد سال گذشته در نهایت ناجوانمردی توسط استکبار جهانی ترور شدند و آمریکای خونخوار با این اقدام نشان داد هرگز توان مقابله رو دررو با سرداران شجاع ما را ندارد.

ماموستا نوری اظهار کرد: ترور شهید سلیمانی به عنوان شخصیتی جهانی که نقش مهم و کلیدی در سرکوبی و نابودی داعشیان داشت چهره کریه و زشت آمریکا را بیش از پیش به جامعه جهانی نشان داد.

وی خاطرنشان کرد: سران آمریکا وقتی به این نتیجه رسیدند که توان رویارویی با این سردار آزاده، شجاع و از جان گذشته را ندارند به حقیرانه‌ترین شیوه ها یعنی ترور وی دست زدند و با این کار رذالت و حقارت خود را بیش از پیش نمایان کردند.

امام جمعه اهل سنت قروه گفت: شهید سلیمانی با از جان گذشتگی به فریاد مظلومین می رسیدند و مردم زیادی را که به بدترین شیوه مورد ظلم داعش و داعشیان قرار گرفته بودند نجات دادند.

ماموستا نوری تصریح کرد: سردار سلیمانی کسی بود که با وجود، پیام و گفتمان خود توانست دنیای اسلام را بیدار و زمینه وحدت جهان اسلام را فراهم سازد.

وی با بیان اینکه شهید سلیمانی در وحدت و تقریب مذاهب نقش مهمی داشت، گفت: شهید سلیمانی با حمایت از مسلمانان شیعه و سنی در کشورهایی که مورد تجاوز گروه افراطی داعش قرار می گرفتند، توانست نقش عمیقی در تقویت وحدت در جهان اسلام ایفا کند.

ماموستا نوری با تاکید براینکه تمام جامعه بشریت مدیون رشادت‌های سردار سلیمانی هستند، گفت: اگر مصلحت‌اندیشی و برنامه‌ریزی شهید سلیمانی نبود امروز دنیا درگیر فتنه‌های بزرگی می شد که نجات از آنها به راحتی ممکن نبود.

ماموستا نوری با بیان اینکه سردار سلیمانی هدف جهانی داشت، عنوان کرد: سردار سلیمانی حامی حقوق همه انسان ها بود تا جایی که در دفاع از کرد، ترک، فارس، سنی و شیعه در برابر ظالمان تمام قد ایستاد.

وی تصریح کرد: امروز در آستانه نخستین سالگرد شهید قاسم سلیمانی هستیم، یاد و خاطره این شهید والامقام را باید همواره زنده نگهداریم و در مسیر اهداف ایشان حرکت کنیم.

امام جمعه اهل سنت قروه افزود: امیدواریم با الگوگیری از شهید سلیمانی و حرکت در مسیر این شهید والامقام پای تمام متجاوزین را که امروز در کشورهای اسلامی در حال تاخت و تاز هستند کوتاه کنیم.

انتهای پیام/
 
https://www.taghribnews.com/vdcjxmexvuqeohz.fsfu.html
نام شما
آدرس ايميل شما