کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

آخوند میرابی در گفتگو با تقریب:

آیت الله تسخیری در صف اول دعوت به اتحاد در جهان اسلام بودند

23 مرداد 1400 ساعت 14:57

مدیر حوزه علمیه اهل سنت حامد قره تپه ترکمن، بیان کرد: نوع گفتمان آیت الله تسخیری پنجره ای جدید برای باب گفتگو بین مذاهب اسلامی ایجاد نمود، حضور ایشان در جلسات سبب گرمی و سودمندی و نتایج موثر میشد.


آخوند حاج عبدالجبار میرابی مدیر حوزه علمیه اهل سنت حامد قره تپه ترکمن استان گلستان در خبرنگار حوزه اندیشه خبرگزاری تقریب،با اشاره به فرارسیدن سالگرد ارتحال آیت الله تسخیری دبیرکل اسبق مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، اظهار داشت: علما و اندیشمندان جهان اسلام، آیت الله تسخیری را به عنوان منادی وحدت می شاختند و با جان و دل سخنان و رهنمودهای ایشان را می پذیرفتند.

وی افزود: یکی از شخصیت های اثرگذار در عرصه بین الملل و ارتباط و اعتماد به جمهوری اسلامی ایران حضرت آیت الله تسخیری بودند که صفوف علما و اندیشمندان اسلامی را در داخل و خارج به سمت یکدلی و اتحاد دعوت می  کردند.

وی ادامه داد: حضرت آیت الله تسخیری در انجام امورات وحدت و تقریب بسیار خالصانه و مجدانه مسائل را دنبال می کردند؛ ایشان دیدگاه وسیع و ارزشمندی داشتند و تاکید می نمودند که علما و امت اسلام باید فرهنگ گفتگو بین مذاهب را ترویج دهند، ایشان در ارتباط با نوع گفتگو بیان می داشتند اکنون نیاز براین نیست که در گفتگوی طرفین به طور قطع یک نفر باید سخنان طرف مقابل را بپذیرد، بلکه مهم این است که باب گفتگو باز شود و شبهات و مسائل مبهمی که بین طرفین است بر طرف گردد و دلها و قلوب به همدیگر نزدیک شود.

آخوند میرابی اظهار داشت: ایشان یک چهره مقبول و محبوب در بین علما و اندیشمندان اهل سنت هستند؛ این مسئله را می توانیم از مهمانان و مدعوین کنفرانس های وحدت سوال کرد که چگونه حضور با برکت ایشان در محافل بسیار سودمند و اثرات مثبتی داشته است.

وی در پایان تاکید کرد: حضرت آیت الله تسخیری پرچم دار وحدت و همدلی در جهان اسلام شناخته می شدند و یکی از محبوب ترین شخصیت های تقریبی عصر حاضر بودند؛ شخصیت ها و روسای بسیاری از مکاتب و مذاهب در جهان به ایشان ارادت وافری داشتند و از همنشینی و هم صحبتی با ایشان لذت می بردند.

انتهای پیام/
 


کد مطلب: 511083

آدرس مطلب :
https://www.taghribnews.com/fa/interview/511083/آیت-الله-تسخیری-صف-اول-دعوت-اتحاد-جهان-اسلام-بودند

خبرگزاری تقریب (TNA)
  https://www.taghribnews.com