تاریخ انتشار۲۳ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۴۸
کد مطلب : 512245
عضو مجلس خبرگان در گفتگو با تقریب:

اشراف آیت الله تسخیری بر مباحث قرآنی و احادیث موجب جذب پیروان مذاهب شده بود

عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری، بیان کرد: عدم حضور آیت الله تسخیری ثلمه ای بزرگ بر جهان اسلام است؛ افرادی که در این عرصه بزرگ و مقدس فعالیت می کنند باید بتوانند به نوعی این خلا را جبران نمایند.
اشراف آیت الله تسخیری بر مباحث قرآنی و احادیث موجب جذب پیروان مذاهب شده بود
آیت الله عباس کعبی عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری در گفتگو با خبرنگار حوزه اندیشه خبرگزاری تقریب با اشاره به فرارسیدن سالگرد ارتحال آیت الله تسخیری به عنوان طلایه دار وحدت و تقریب مذاهب اسلامی، اظهار داشت: آیت الله تسخیری با توجه به اشراف خوبی که بر آیات قرآنی و  احادیث داشتند با جهان اسلام به زیبایی سخن می گفتند ضمن اینکه در مقام عمل نیز صرف بیان و نقل آیات و روایات نبود و در واقع عامل بودند و این عاملیت را عزیزان اهل سنتی که با ایشان ارتباط داشتند، تاثیر و نفوذ کلام ایشان را بسیار بالا ارزیابی می کردند.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، افزود: انتخاب ایشان برای مجمع جهانی تقریب از سوی رهبری انتخاب شایسته ای بود، ایشان علی رغم شرایط بد جسمانی، ذره ای در فعالیت هایشان کاسته نشد که این امر تعجب همگان را برانگیخت و در انجام امور جهان اسلام پویا و قدرتمند فعالیت ها را با موفقیت هدایت می کردند.

وی اظهار داشت: حضرت آیت الله تسخیری در بین اهل سنت نیز جایگاه ویژه ای داشتند؛ مجمع فقهی  جده که برای اهل سنت دارای جایگاه ویژه ای است نام ایشان را در کنار مولوی عثمانی که یک فقیه نامدار اهل سنت به شمار می آید قرار داد و این از تعامل بسیار سازنده و زیبای این بزرگوار بوده است.

وی در پایان تاکید کرد: امیدواریم عزیزانی که در عرصه وحدت و تقریب فعالیت می کنند این خلا را بتوانند به نوعی جبران کنند، ایشان عنصر و حلقه ای بی مانند قلمداد می شدند که بعد از حضرت آیت الله واعظ زاده خراسانی به زیبایی این مسیر را مدیریت کردند.

انتهای پیام/
https://taghribnews.com/vdcgtx9nnak9qx4.rpra.html
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی