تاریخ انتشار۱۷ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۰۵
کد مطلب : 514297
پورذهبی در گفتگو با تقریب:

مسئله وحدت و تقریب باید به عنوان یک اصل و اولویت برای رسانه های اسلامی قرار گیرد

نماینده ولی فقیه در استان کردستان، بیان کرد: تفرقه زدایی و اختلاف زدایی از مسائل مهم رسانه های جهان اسلام است؛ رفع تنش و ایجاد امید در میان جوامع اسلامی ، ایجاد معرفت و شناخت ، معرفی مبانی دینی از بزرگان دین و شناساندن دین صحیح به دنیا از اولویت های رسانه ها باید باشد.
مسئله وحدت و تقریب باید به عنوان یک اصل و اولویت برای رسانه های اسلامی قرار گیرد
حجت‌الاسلام و المسلمین عبدالرضا پورذهبی نماینده ولی فقیه در استان کردستان در گفتگو با خبرنگار حوزه اندیشه خبرگزاری تقریب با اشاره به روز خبرنگار و نقش رسانه های اسلامی در وحدت مسلمین، گفت: دشمنان اسلام و استکبار جهانی دارای رسانه های قوی و پر قدرت هستند که در مقابل آن می طلبد رسانه های جهان اسلام با قدرت بیشتری وارد میدان شوند.

وی افزود: از جمله محورهایی که باید رسانه های جهان اسلام بر آن فعالیت داسته باشند؛ مسئله وحدت و تقریب در جهان اسلام می باشد باید به عنوان یک اصل واولویت قرار بگیرد زیرا تفرقه زدایی و اختلاف زدایی از مسائل مهم رسانه های جهان اسلام است.

وی ادامه داد: نکته دوم، رفع تنش و ایجاد امید در میان جوامع اسلامی است؛ در واقع جهان اسلام و ملت های مسلمان چند سالی است که نسبت به یکدیگر شناخت بهتری پیدا کرده اند و به دنبال جایگاه اصلی خود هستند.

وی عنوان کرد: متاسفانه در این میان کشورهایی به دنبال ترویج تفرقه و تشتت هستند که این امید و آرامش را از بین برده و تنش افزایی می کنند.

وی اظهار داشت: رسانه های جهان اسلام باید قبل از رخدادها این مسائل را آسیب شناسی کرده و با آن مقابله نمایند؛ نکته سوم، ایجاد معرفت و شناخت است، شناخت از دین و اسلام و معرفی مبانی دینی از بزرگان دین و شناساندن دین صحیح به دنیا از اولویت های سوم رسانه ها باید باشد.

وی در پایان تاکید کرد: دشمنان چهره نامناسبی از دین به جهان عرضه می کنند و به نوعی اسلام زدایی می کنند که باید با حضور پرقدرت رسانه های جهان اسلام در جبهه های گوناگون نسبت به حل و فصل آن اقدام نمود.


انتهای پیام/
 
https://www.taghribnews.com/vdcf1jdtew6dy0a.igiw.html
نام شما
آدرس ايميل شما