تاریخ انتشار۱ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۴۷
کد مطلب : 531645
ماموستا کلشی‌نژاد در گفت‌وگو با تقریب:

وحدت و انسجام از واجبات همیشگی و مستمر دین مبین اسلام به شمار می‌رود

امام جمعه اهل‌سنت ارومیه گفت: مفهوم اتحاد از دیدگاه قرآن کریم این است که وحدت و انسجام از واجبات همیشگی و مستمر دین مبین اسلام به شمار می‌رود.
وحدت و انسجام از واجبات همیشگی و مستمر دین مبین اسلام به شمار می‌رود
ماموستا مامد کلشی‌نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه استان‌های خبرگزاری تقریب، با اشاره به اینکه پیامبر اسلام(ص) در طول حیات خویش تمام تلاش خود را برای تشکیل امت واحده اسلامی انجام دادند تا مسلمانان بتوانند با آرامش و آسایش در کنار هم زندگی کنند، اظهار داشت: دسیسه‌های دشمنان نیز در طول تاریخ برای اینکه بتوانند این صفوف به هم پیوسته و فشرده مسلمانان را از هم باز کرده و در بین آنان تفرقه ایجاد کنند، وجود داشته است.

وی تصریح کرد: دشمن همواره به انحای مختلف سعی کرده که اختلافاتی را با مسائل قومیتی و مذهبی بین مسلمانان ایجاد کند، بنابراین امید است که مسلمانان، رسول خدا(ص) را به عنوان بهترین الگو برای اتحاد بین خود انتخاب کنند.

امام جمعه اهل‌سنت ارومیه گفت: رهبر معظم انقلاب اسلامی فرمودند که نبی مکرم اسلام(ص) بهترین الگو است تا مسلمانان، به برکت وجود ایشان، انسجام و اتحاد لازم را در کنار هم داشته و به اهداف مهم و عالی انسانی دست یابند.

وی با اشاره به تاکید قرآن کریم به حفظ وحدت بین مسلمانان بیان کرد: همانگونه که قرآن دستور داده است مسلمانان نباید یکدیگر را به قتل رسانند و در ادامه نیز فرموده است که حق ندارید تفرقه ایجاد کنید چون کشتار انسان‌ها حرام است و با تفرقه عزت و آبروی مسلمانان از بین رفته و در نتیجه کفار بر جهان اسلام تسلط و قدرت مسلمانان کاهش می‌یابد.

ماموستا کلشی‌نژاد افزود: اتحاد از دیدگاه قرآن کریم این است که وحدت و انسجام از واجبات همیشگی و مستمر دین مبین اسلام به شمار می‌رود و باید اتحاد را حفظ کرده و اجازه نداد تا هر شخصی از هر ناحیه، مذهب و دیدگاهی کاری انجام دهند که تفرقه در بین امت اسلامی ایجاد و سبب از بین رفتن حیثیت مسلمان شود.

وی اظهار داشت: بی‌تردید از هر حنجره‌ای که دانسته یا ندانسته ندای تفرقه ایجاد شود آنان مزدوران دشمن هستند چراکه چنین اشخاصی سیاست‌های دشمن را دنبال و به آنها تحقق می‌بخشند و متاسفانه در اقصی نقاط جهان برخی افراد ضعیف‌النفس  سخنانی را بر زبان جاری می‌کنند که به نفع دشمنان است و همه باید از سخنان تفرقه انگیز دوری کنند.

امام جمعه اهل‌سنت ارومیه گفت: همه مسلمانان باهم برادر و برابر هستند و قرآن،  خدا، قبله و پیامبر مسلمانان یکی است و همه این موارد بهترین وسیله برای پیشرفت جهان اسلام و مسلمانان و حفظ وحدت میان آنان است.

انتهای پیام/
https://www.taghribnews.com/vdcba8bssrhbf0p.uiur.html
نام شما
آدرس ايميل شما