تاریخ انتشار۲۶ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۱۸
کد مطلب : 534611
فعال مسلمان اهل کشور مالی در گفت وگو با خبرگزاری تقریب مطرح کرد:

وام گرفتن از فکر و فرهنگ غیر اسلامی برخاسته از اندیشه های دشمنان است

عواملی مانند جاه طلبی، اختلاف در سطح شناخت از اسلام واقعی و بی اطلاعی از طبیعت نظام سیاسی و حکومت سیاسی و اختلاف در سطح ایمان انسان ها از جمله عواملی است که زمینه را برای بروز اختلاف و شکاف در میان جامعه اسلامی به وجود می آورد.
وام گرفتن از فکر و فرهنگ غیر اسلامی برخاسته از اندیشه های دشمنان است
محمد زرین اندیشمند و  فعال مسلمان اهل کشور مالی در گفتگو با تقریب با اشاره به اینکه عوامل مهمی برای صف بندی سیاسی در میان مسلمانان وجود دارد، گفت: عواملی مانند جاه طلبی، اختلاف در سطح شناخت از اسلام واقعی و بی اطلاعی از طبیعت نظام سیاسی و حکومت سیاسی و اختلاف در سطح ایمان انسان ها از جمله عواملی است که زمینه را برای بروز اختلاف و شکاف در میان جامعه اسلامی به وجود می آورد.

او در ادامه اظهار داشت: بخش مهمی از این عوامل را می توان با اقدامات دقیق فرهنگی و سیاسی از طریق تشکل های اسلامی و سازماندهی بهتر مراکز دینی و معنوی از بین برد و به جای اتلاف وقت و نیرو و امکانات در تخریب و حذف به سازندگی معنوی و فرهنگی و اخلاقی روی آورد. این در حالی است که حرف زدن از اتحاد و شعار حمایت از آن و برگزاری نشست و کنفرانس با حضور شیعیان و اهل تسنن و کسانی که استقلال فکر و اندیشه ندارند، راه به جایی نمی برد.

محمد زرین همچنین اظهار داشت: از این رو راهکارهایی مانند گفت وگوهای علمی بین اندیشمندان متعهد و مستقل شیعه و سنی  درمورد اختلاف نظرهای فقهی و سیاسی و همچنین برگزاری نشست های فکری در زمینه چگونگی مقابله با نقشه های دشمنان اسلام و برداشت های نادرست از ارزش های اصیل اسلامی به کاهش اختلافات و ایجاد وحدت کمک خواهد کرد.

محمد زرین در ادامه تصریح کرد: بدون تردید مسئولیت اندیشمندان رهبران دینی در ایجاد وحدت و حراست از آن هر کدام نسبت به آگاهی و توان خویش، چیزی نیست که پوشیده باشد. جستجوی راهکارهای مناسب و مبارزه با آفات وحدت وظیفه امروز همه است. این در حالی است که التقاط اندیشه ای و وام گرفتن از فکر و فرهنگ غیر اسلامی برخاسته از اندیشه های دشمنان اسلام است که همواره تلاش کرده اند آگاهانه در میان مسلمانان نفوذ کرده و میان آنها اختلاف ایجاد کنند.

انتهای پیام/
 
https://www.taghribnews.com/vdchzknmz23nx-d.tft2.html
نام شما
آدرس ايميل شما