تاریخ انتشار۲۸ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۰۴
کد مطلب : 534650
فقیه یزدی در گفتگو با تقریب:

امت اسلامی دارای یک پیکره واحد است/اخوت و برادری از پراکندگی امت اسلامی می کاهد

استاد حوزه علمیه قم بیان کرد: افراط گرایی های بی مورد که توسط برخی گروه ها انجام می گیرد امری بی معنا و بی تحقیق است و باید کنترل شود و از بروز و ظهور آن در جوامع اسلامی جلوگیری به عمل آورند.
امت اسلامی دارای یک پیکره واحد است/اخوت و برادری از پراکندگی امت اسلامی می کاهد
آیت الله میرزا محمدحسین احمدی فقیه یزدی کارشناس علوم دینی و استاد حوزه علمیه قم در گفتگو با خبرنگار حوزه اندیشه خبرگزاری تقریب با اشاره به اینکه امت اسلامی دارای یک پیکره واحد است، بیان نمود: آحاد امت اسلامی در برابر یکدیگر مساوی هستند بدین معناکه جان و مال آنان برابر بوده و باید خود را فدای یکدیگر کنند و در یک جبهه واحد قرار گیرند.

وی افزود: تمام مسلمانان از هر مذهبی باید را در راه اسلام حرکت کرده و در این مسیر خود را فدا کنند؛ در حقیقت این که شاهد جنگ ، نزاع و خونریزی در بلاد مسلمین هستیم و مسلمانی بدست مسلمانی دیگر جان و مالش را از دست می دهد، غیر قابل قبول است.

استاد حوزه علمیه قم عنوان کرد: از سویی دیگر باید به شرایط و اتفاقات منطقه واقف بود که دشمنان اسلام چگونه به دنبال ایجاد تفرقه ، اختلاف و نیز جنگ و جدال میان مسلمین هستند و از این اقدام در جهت رسیدن به اهداف خود بهره برداری می کنند.

وی تصریح کرد: در اسلام خون مسلمانان حرمت دارد؛ فلذا اخوت و برادری از اصولی است که می تواند از پایمال شدن خون مسلمانی جلوگیری کرده و از پراکندگی امت اسلامی بکاهد.

استاد حوزه علمیه قم اظهار داشت: تروریسم یک معضل بزرگ جهان اسلام و بشری شده است که باید با وحدت و اخوت اسلامی به گونه ای عمل شود که ریشه آنان شناسایی و خشکانده شود؛ نکته بعد، عقل آزاد می باشد که یک مقوله وسیعی است زیرا عشق و علم در زمان هایی معین سخن می گویند اما عقل بر عشق و علم مسلط است و خاصیت راهنمایی دارد.

وی درپایان تاکید کرد: افراط گرایی های بی مورد که توسط برخی گروه ها انجام می گیرد امری بی معنا و بی تحقیق است و باید کنترل شود و از بروز و ظهور آن در جوامع اسلامی جلوگیری به عمل آورد؛ ارتباط ، همدلی و با هم بودن گاها برای تصمیم گیری و سست نشدن، یک امر ضروری برای پیشرفت هر جامعه ای است و از این رو باید از تنش ها ، بالا و پایین کردن های بی ملاک و  بی معنا پرهیز نمود.

انتهای پیام/
 
https://www.taghribnews.com/vdcamynmw49nei1.k5k4.html
نام شما
آدرس ايميل شما