تاریخ انتشار۱۴ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۰۵
کد مطلب : 536977
ماموستا امامی در گفت‌گو با تقریب:

پیروزی انقلاب اسلامی منادیان وحدت را سرزنده‌تر کرد

امام جمعه مهاباد گفت: پیروزی انقلاب اسلامی جان تازه‌ای به جبهه وحدت بخشید و منادیان وحدت را سرزنده‌تر کرد.
پیروزی انقلاب اسلامی منادیان وحدت را سرزنده‌تر کرد
ماموستا عبدالسلام امامی در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه استان‌های خبرگزاری تقریب، با تبریک دهه فجر اظهار داشت: امام خمینی(ره) به عنوان طلایه‌دار انقلاب اسلامی، در مبارزات خود قبل و پس از انقلاب بر وحدت شیعه و سنی تاکید می‌کرد.
 
وی تصریح کرد: بسیاری از کسانی که با رژیم ستمشاهی مبارزه می‌کردند از روحانیان شیعه و اهل سنت بودند و ما امروز می‌بینیم که اتحاد و همدلی این علما و روحانیون از بعد از انقلاب اسلامی بیشتر شده است چرا که با وقوع انقلاب امید تازه ای در تمام کشورهای اسلامی پدید آمد و نام اسلام قدرتمند تر از گذشته در جهان پیچید.

امام جمعه مهاباد گفت: امام خمینی(ره) خود منادی وحدت بود و به دنبال برقراری  تقریب و وحدت در همه جهان اسلام بود؛ هرچند که این وحدت با وجود شیطنت‌های دشمنان برای ایجاد تشدد و تفرقه و همچنین تحمیل جنگ نابرابر عراق علیه ایران موجب شد که از مسائل اصلی دور شویم، اما تنها مسئله‌ای که تا به امروز مورد غفلت واقع نشد مسئله تقریب بود.
 
وی تاکید کرد: ایران اسلامی با وجود جنگ و تحریم به عنوان پایتخت تقریب و وحدت جهان اسلام با رهبری حضرت امام(ره) و مقام معظم رهبری، نقش‌های خوبی را در این زمینه ایفا کرد و با وجود نقشه‌های دشمنان موفقیت‌های بسیاری به دست آورد؛ برپایی کنفرانس‌های وحدت اسلامی در ایران بهترین دلیل بر این مدعا است.
 
ماموستا امامی در همین خصوص ادامه داد: فعالیت‌های برون مرزی مجمع تقریب مذاهب برای نزدیک کردن دیدگاه‌های اندیشمندان به یکدیگر بسیار مثمرثمر بوده و امروز خوشبختانه تنها پایتختی که صدای وحدت از آن به صورت عملی بلند می‌شود، ایران اسلامی است.

وی افزود: با وجود اینکه مسلمانان سوریه سنی مذهب هستند، اما هنگامی که سخن از پشتیبانی مظلومان به میان می‌آید، تنها کشوری که منادی حمایت از آنها است ایران اسلامی است که سرمایه‌های مادی و معنوی فراوانی را در حمایت از آنها تقدیم کرده است.
 
امام جمعه مهاباد تاکید کرد: پیروزی انقلاب اسلامی جان تازه‌ای به جبهه وحدت بخشید و منادیان وحدت را سرزنده‌تر کرد.
 
انتهای پیام/
https://taghribnews.com/vdcefp8nfjh8xoi.b9bj.html
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی