تاریخ انتشار۲ ارديبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۰:۰۳
کد مطلب : 546438
ماموستا محمودی در گفتگو با تقریب:

در شب قدر باید مولفه های وحدت آفرین را جايگزين اختلاف و تفرقه کرد

امام جمعه پیرانشهر، بیان کرد: ویژگی ها و برکات شب قدر بر کسی پوشیده نیست؛ خداوند متعال این شب را بر هزار ماه برتری داده است، فلذا چنین فرصت زرینی برای امت اسلامی در تقویت وحدت و انسجام خود بسیار مغتنم است.
در شب قدر باید مولفه های وحدت آفرین را جايگزين اختلاف و تفرقه کرد
ماموستا مصطفی محمودی امام جمعه پیرانشهر در گفتگو با خبرنگار حوزه اندیشه خبرگزاری تقریب، شب قدر را فرصتی طلایی برای تقریب امت اسلامی دانست و اظهار داشت: اين شب بهترين فرصت است تا خوبي‌ها را جايگزين بدي ها ، صلح و صفا را جايگزين اختلاف و تفرقه، احسان و نيکي را جايگزين ظلم و ستم، احسان به والدين را جايگزين عاق والدين و صله رحم را جايگزين قطع رحم نماييم.

وی با اشاره به سوره قدر که در وصف این شب ها نازل شده است، افزود: خداوند متعال در قرآن کریم می فرماید: "إِنَّا أَنْزَلْناهُ فِي لَيْلَةِ الْقَدْرِ..."؛  با توجه به آيات سوره قدر مي‌توان به فضيلت‌هاي شب قدر پي برد زیراکه در این ماه قرآن نازل شده و عبادت و احياي آن معادل بيش از هزار ماه است.

ماموستا محمودی تصریح کرد: شب قدر از شب‌هاي مقدس و متبرک اسلامي است؛ خداوند در قرآن مجيد از آن به بزرگي ياد کرده و سوره‌اي نيز به نام "سوره قدر" را نازل فرموده است؛ در تمام سال، شبي به خوبي و فضيلت شب قدر نخواهد رسید.

ماموستا محمودی در پایان تاکید کرد: شب قدر فرصتي زرین و طلايي براي شستشوي آينه دل است؛ از ویژگی های این شب می توان به این موارد اشاره کرد: عبادت و احياي آن معادل بيش از هزار ماه است، خيرات و برکات الهي در آن شب نازل مي ‏شود، رحمت خاص خدا شامل حال بندگان مي‏گردد و فرشتگان و روح در آن شب نازل مي‏گردند.
انتهای پیام/
 
https://taghribnews.com/vdchx-nm623nkkd.tft2.html
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی