تاریخ انتشار۸ ارديبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۴:۱۶
کد مطلب : 547331
ماموستا زکریا بیارش در گفتگو با تقریب مطرح کرد:

ریشه دشمنی قوم یهود با اسلام، حسادت، نژادپرستی و روحیه ستمگری است

چرا قوم یهود با مسلمانان دشمنی دارند؟ مگر میان این دو قوم چه گذشته است که این قدر اسلام مورد غضب یهود است؟ و در نهایت، دلیل دشمنی و ریشه عداوت یهود با اسلام چیست؟ جواب این سوالها و چندین سوال دیگر را در این گفتگو می خوانیم.
ریشه دشمنی قوم یهود با اسلام، حسادت، نژادپرستی و روحیه ستمگری است
ماموستا زکریا بیارش عالم جوان و اهل سنت و پژوهشگر دینی در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه استان های خبرگزاری تقریب، ضمن  محکومیت  هتک حرمت به مسجد الاقصی قبله گاه اول مسلمین و همچنین قتل عام مردم مظلوم و بی پناه فلسطین توسط رژیم غاصب و منحوس صهیونیستی، اظهار داشت: شاید در بین جوانان این سوال مطرح باشد که چرا از قدس حمایت می کنیم؟!  در جواب این سوال باید گفت؛ چون حمایت از مظلوم یک کار انسان دوستانه است، قدس، قبله نخستین امت اسلام، سرزمین اصلی و موطن هزاران آواره مسلمان فلسطینی است که امروز استکبار جهانی بخصوص آمریکایی جهانخوار و انگلیس ملعون  توسط صهیونیسم جنایتکار، از سال 1948 آن سرزمین را از دست ساکنانش خارج ساخت و تحت سلطه نیروهای اشغالگر قدس قرار داد.
 
این پژوهشگر دینی مسلمانان را همچون اعضای یک پیکر واحد برشمرد و تصریح کرد: بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی (ره) فرمود: روز قدس روز فلسطین نیست ،پس  روز اسلام و حکومت اسلامی است یعنی هرکجای دنیا مظلومی را دیدید باید به او کمک کنید، روز دفاع از مرکز وحی ، رسالت و قبله اول امت اسلامی و مرکز تمرکز انبیای الهی و صلحا است.
 
ماموستا زکریا بیارش گفت: سوال دیگری که مدام در ذهن جوانان ما در اثر تبلیغ مسموم رسانه های معاند تحت حمایت صهیونیسم است اینست که آیا مردم خودمان بیشتر مستحق این هزینه ها نیستند؟! در جواب باید گفت: با توجه به اوضاع به هم ریخته در بسیاری از کشورهای اسلامی، امروزه مسلمانان در جنگی نابرابر قرار گرفته اند که یک سوی آن فتنه ها و تئوری های دشمن و سوی دیگر، تروریست پروری در منطقه با عناوین داعش و سایر گروه های تکفیری است تا دشمنان مسلمین، جهان اسلام را به سمت جنگ و خونریزی و حذف نسل مسلمان سوق دهند؛ لذا دشمنان قسم خورده اسلام قبل از این که کشور ایران را تهدید کنند، ابتدا باید از سد محکم جبهه مقاومت عبور کنند.
 
این عالم اهل سنت با طرح این سوال که آیا اگر اسرائیل را به رسمیت بشناسیم تهدید ها و جنگ ها در منطقه از بین می روند؟ گفت: قاطعاً و مستند بر قرآن کریم جوابم خیر است؛ «وَلَنْ تَرْضَىٰ عَنْكَ الْيَهُودُ وَلَا النَّصَارَىٰ حَتَّىٰ تَتَّبِعَ مِلَّتَهُمْ ۗ قُلْ إِنَّ هُدَى اللَّهِ هُوَ الْهُدَىٰ ۗ وَلَئِنِ اتَّبَعْتَ أَهْوَاءَهُمْ بَعْدَ الَّذِي جَاءَكَ مِنَ الْعِلْمِ ۙ مَا لَكَ مِنَ اللَّهِ مِنْ وَلِيٍّ وَلَا نَصِيرٍ؛  هرگز یهود و نصاری از تو راضی نخواهند شد مگر آنکه پیروی از آیین آنها کنی. بگو: راهی که خدا بنماید به یقین راه حق تنها همان است؛ و البته اگر از میل و خواهش آنها پیروی کنی بعد از آنکه طریق حق را دریافتی، دیگر از سوی خدا یار و یاوری نخواهی داشت».(بقره / 120)
 
وی در جواب این سؤال که: چرا قوم یهود با مسلمانان دشمنی دارند؟ مگر میان این دو قوم چه گذشته است که اینقدر اسلام مورد غضب یهود است؟ و در نهایت، دلیل دشمنی و ریشه عداوت یهود با اسلام چیست؟ گفت: برای دشمنی یهود با دینداری، به ویژه اسلام، عواملی را می توان ذکر می کرد که هر کدام برگرفته از خصایص و ویژگیهای خاصی از قوم یهود می باشد و این خصائص نسبت به پیامبر(ص) و دین مبین اسلام شدت خاصی گرفته است. عواملی همچون حسادت نسبت به پیامبر(ص)؛ نژاد پرستی، مال اندوزی و دنیا طلبی، قساوت قلب و توحش، و روحیه ستمگری.
 
ماموستا زکریا بیارش در پایان خاطرنشان کرد: آیا اسرائیل در کنار هزاران سلاح های شیمیایی و بیولوژیک، صدها کلاهک هسته ای و دیگر سلاحهای کشتار جمعی دیگر که دارد، به نظر شما به راحتی همه ی این ها را کنار می گذارد و دست دوستی به ما امت اسلام که همواره اهل صلح، دوستی و وحدت هستیم، می دهد؟! باور این سوال عین ساده لوحی فرد را می رساند! پس تا زمانی که دشمن صهیونیست اهل ظلم باشند ماهم در دفاع از مظلومین جهان تا آخر ایستاده ایم ما جوانان ایران چه شیعه و چه سنی فرزندان عاشورا و تربیت یافته مکتب امام حسین(ع) هستیم و در هر کجای دنیا حرف از ظلم باشد همچون سردار بزرگ و رشید اسلام شهید حاج قاسم سلیمانی به یاری مظلوم بر می خیزیم، لذا مکتب حاج قاسم تا پیروزی نهایی و بازگشت قدس شریف به آغوش مسلمین جاری و ساری است. انشاءالله 
 
انتهای پیام/
https://www.taghribnews.com/vdcae0nm649nye1.k5k4.html
نام شما
آدرس ايميل شما