تاریخ انتشار۱۳ ارديبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۴۳
کد مطلب : 548145
امام جمعه اهل‌سنت ارومیه در گفتگو با تقریب:

تلاش مسلمانان برای تشکیل امت واحده در اعیاد اسلامی سبب هراس دشمن شده است

امام جمعه اهل‌سنت ارومیه با اشاره به اینکه اعیاد اسلامی چه عید فطر و چه قربان، همیشه برای همه پیروان مذاهب اسلامی رنگ و بوی خاصی داشته است گفت: مسلمانان در زمان اعیاد اسلامی تلاش دارند که همه دغدغه‌ها را کنار گذاشته و به عنوان یک امت واحده باشند، در حالی که دشمن از این موضوع هراس دارد.
تلاش مسلمانان برای تشکیل امت واحده در اعیاد اسلامی سبب هراس دشمن شده است
ماموستا مامد کلشی‌نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه استان‌های خبرگزاری تقریب، با تبریک عید فطر اظهار داشت: تمامی عباداتی که خداوند متعال برای مسلمانان در قرآن بدان اشاره کرده، هدف واحدی دارد یعنی اینکه همه مسلمانان در صفوف فشرده در کنار هم قرار گرفته و فارغ از همه مرزبندی‌های قومی و قبیله‌ای و نژادی، بتوانند یک جبهه و امت واحدی را تشکیل دهند.

وی تصریح کرد: همچنین پیام همه عبادات این است که امت اسلامی، همانند یک امت واحده‌ای باشند و صفوف فشرده آن به حدی محبت‌آمیز و فارغ از رنگ و نژاد و قوم و قبیله باشد که همانند انگشتان دست در کنار هم قرار گرفته و زمانی که امت واحده بر مبنای همین عبادات الهی در کنار هم قرار گرفتند، معضلات و مشکلاتی برای مسلمانان باقی نمی‌ماند.

امام جمعه اهل‌سنت ارومیه گفت: متاسفانه دشمنان همیشه در صدد هستند تا حتی  عباداتی مانند نماز عید فطر را به تفرقه تبدیل کنند بنابراین مسلمانان همیشه باید هوشیار باشند هر چند که خوشبختانه شیعه و سنی در کنار هم توانستند این جبهه واحده را تشکیل دهند و پس از پیروزی انقلاب اسلامی، پرچم تقریب و وحدت در ایران اسلامی به اهتزار درآمد و الگوی خوبی برای جامعه جهانی شده است.

وی با اشاره به اینکه اعیاد اسلامی چه عید فطر و چه قربان، همیشه برای همه پیروان مذاهب اسلامی رنگ و بوی خاصی داشته است بیان کرد: مسلمانان در زمان اعیاد اسلامی تلاش دارد که همه دغدغه‌ها را کنار گذاشته و به عنوان یک امت واحده باشند، در حالی که دشمن از این موضوع هراس دارد.

ماموستا کلشی‌نژاد با اشاره به اینکه اوقات نماز شیعه و سنی با هم تفاوت دارد افزود: براساس همین مسئله، باید به مسائل اعیادی نیز با همین دیدگاه نگریست تا دشمن فرصتی برای تفرقه نداشته باشد که اعلام عید فطر توسط کشورهای اسلامی را اهرمی برای تفرقه قرار دهد.

انتهای پیام/
https://taghribnews.com/vdceev8nnjh8ezi.b9bj.html
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی