تاریخ انتشار۱۳ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۵۷
کد مطلب : 552003

امام خمینی(ره) بیداری اسلامی را به جهان صادر کرد

امام جمعه شهر ربط سردشت گفت: درگذشت امام خمینی(ره)، آن رهبر بی‌نظیر و مجتهد جامع الشرایط توانست روح عزت و کرامت انسانی را در وجود ملت ایران زنده کند و همچنین بنیان‌گذار جمهوری اسلامی ایران، بیداری اسلامی را به جهان صادر کرد.
امام خمینی(ره) بیداری اسلامی را به جهان صادر کرد
 ماموستا عثمان یوسفی در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه استان‌های خبرگزاری تقریب، با تسلیت رحلت امام خمینی(ره) و با بیان اینکه درگذشت آن عالم و عارف و آن رهبر بی‌نظیر و مجتهد جامع الشرایط توانست روح عزت و کرامت انسانی را در وجود ملت ایران زنده کند اظهار داشت: همچنین بنیان‌گذار جمهوری اسلامی ایران، بیداری اسلامی را به جهان صادر کرد.

وی تاکید کرد: بی‌تردید هیچ قلم و زبانی قادر نیست که ابعاد و زوایای ارتحال این امام بزرگوار و امواج احساسات غیرقابل کنترل مردم را درآن روزها توصیف کند.

امام جمعه شهر ربط سردشت گفت: وداع مردم با امام بزرگوار به اندازه‌ای عارفانه و عاشقانه بود که سرتاسر ایران و تهران و راه‌های منتهی به مصلی مملو از جمعیت سیاه‌پوش بود و پرچم‌های عزاداری و آوای قرآن از تمام نقاط ایران و مراکز و ادارات و منازل حال و هوای آن روزها را تبدیل به یک ماتم‌کده کرده بود.

وی افزود: در خرداد 68، میلیون‌ها نفر به امامت آیت‌الله العظمی گلپایگانی(ره) با چشمانی اشکبار بر پیکر امام خمینی(ره) نماز خواندند.

ماموستا یوسفی با اشاره به اینکه امام(ره) جامع الشرایط رهبری ملت ایران بود اظهار داشت: همچنین ایشان سرشار از استعداد و شایستگی‌ها و موهبت‌های بیکران الهی بود.

وی ادامه داد: همچنین امام خمینی(ره)، حفظ کیان حوزه‌ها و اقتدار روحانیت و زعامت دینی را تنها پناهگاه مردم می‌دانست.

امام جمعه شهر ربط سردشت گفت: از سوی دیگر امام(ره) یک شخصیت تاریخی و جهانی و یک مصلح بی‌نظیر در جهان اسلام بود که هنوز تا قیامت آثار تاریخی و جهانی ایشان در جوامع باقی خواهند ماند.

انتهای پیام/
https://www.taghribnews.com/vdccxiqp12bqpx8.ala2.html
نام شما
آدرس ايميل شما