>> امام خمینی (ره) باصلابت و شجاعت نظام جمهوری اسلامی ایران را به وجود آوردند | خبرگزاری تقریب (TNA)
تاریخ انتشار۱۵ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۳۸
کد مطلب : 552336
عالم اهل سنت سنندجی در گفتگو با تقریب:

امام خمینی (ره) باصلابت و شجاعت نظام جمهوری اسلامی ایران را به وجود آوردند

امام جماعت مسجد جامع دارالاحسان مرکزی سنندج، گفت: برجسته‌ترین ویژگی امام خمینی(ره) عدم ترس از ظالمان و زورداران بود، ایشان باصلابت و شجاعت نظام جمهوری اسلامی ایران را به وجود آوردند و این مهم یکی از ویژگی‌های بسیار ارزشمند ایشان بود.
امام خمینی (ره) باصلابت و شجاعت نظام جمهوری اسلامی ایران را به وجود آوردند
ماموستا مختار فرجی، امام جماعت مسجد جامع دارالاحسان مرکزی سنندج، در گفتگو با خبرنگار حوزه استان های خبرگزاری تقریب، با اشاره به اینکه در آن دوره از «اسلام» تنها نامی مانده بود و هیبت اسلامی بسیار کم‌رنگ شده بود، اظهار کرد: حضرت امام خمینی(ره) در خلق کردن نظام جمهوری اسلامی و پدید آوردن نظامی نو بی‌بدیل، بی‌همتا و قابل‌ستایش بوده است.

وی افزود: برجسته‌ترین ویژگی امام خمینی(ره) عدم ترس از ظالمان و زورداران بود، ایشان باصلابت و شجاعت نظام جمهوری اسلامی ایران را به وجود آوردند و این مهم یکی از ویژگی‌های بسیار ارزشمند ایشان بود.

امام جماعت مسجد جامع دارالاحسان مرکزی سنندج، شخصیت امام خمینی (ره) اشاره کرد و گفت: شخصیت امام بی‌نظیر و کم‌نظیر بود و این شخصیت همانند آیه‌ای از قرآن بود که می‌فرماید «مُحَمَّدٌ رَسُولُ اللَّهِ ۚ وَالَّذِينَ مَعَهُ أَشِدَّاءُ عَلَى الْكُفَّارِ رُحَمَاءُ بَيْنَهُمْ ۖ تَرَاهُمْ رُكَّعًا سُجَّدًا يَبْتَغُونَ» .یعنی انسان نباید میان حق و باطل بترسد. در صورتی که انسان در برابر مشکلات و ظلم و ستم محکم بایستد وسوسه‌های شیطان نیز او را دچار تزلزل نمی‌کند. لذا شخصیت امام یک شخصیتی بود که در مقابل انحرافات به‌هیچ‌عنوان لرزش و ترسی را به خود راه نمی‌داد و نسبت به احقاق حق در شجاعت نیز نمی‌ترسید.

وی افزود: قرآن مجید می‌فرماید اسلام چندین خصوصیت ازجمله خیرخواهی جامعه، امربه‌معروف و نهی از منکر و افزایش ایمان به خداوند را دار است اگر  این ویژگی‌ها در اسلام کم شود آن‌گونه که باید و شاید کاربردی نخواهد داشت.

امام جماعت مسجد جامع دارالاحسان مرکزی سنندج، بیان کرد: امربه‌معروف و نهی از منکر از واجبات بسیار مهم و بزرگ اسلام به شمار می‌آید، چون انسان را از ستم‌ دور کرده و هم انسان را تشویق‌کننده به خیرات می‌کند.

ماموستا فرجی ذکر کرد: مردم در آن دوره از ظلم و ستم به تنگ آمده بودند و خواستار وجود رهبری اصلاح‌گر بودند که پرچم اسلام را بلند کند و مردم در زیر آن پرچم به‌سوی اسلام حرکت کنند درواقع نقش امام در این راستا بی‌بدیل و ممتاز بود.

وی عنوان کرد: زمانی که امام فرمودند «ای مسلمانان به داد اسلام برسید» مردم نیز همچون زمین تشنه، پیرو عدالت‌خواهی و اسلام‌خواهی بودند. تمام اقشار مردم کرد، ترک، بلوچ، ترکمن و عرب با شور و شوق ندای امام را لبیک گفتند و این‌گونه بود که نقش امام از امامت و اتحاد این مردم بی‌مانند بوده و توانست نظامی ستمگر را با پشتیبانی، ایمان و اعتقاد به خداوند سرنگون کند.

امام جماعت مسجد جامع دارالاحسان مرکزی سنندج، گفت: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی نگهداری دستاوردهای جمهوری اسلامی نیز بسیار حائز اهمیت بود و ظالمان و ستمگران، استکبار جهانی و آمریکای جنایت‌کار، در راستای نابودی کشور با شرورترین انسان به نام «صدام» همکاری و او را حمایت کردند و علیه نظام جمهوری اسلامی وارد جنگ نابرابری شدند.

ماموستا فرجی افزود: امروز نیز نقش روشنگری و تبیین انقلاب اسلامی وظیفه تمام مسئولین، مصلحان جامعه، دانشمندان و علمای دینی است و الحمدلله در بسیاری از مواقع نهضت، قیام تبیین و روشن گری جواب مثبتی را داده است.

وی اضافه کرد: جوانان نسل چهارم انقلاب نیز همچون شهید حاج قاسم سلیمانی با حضورشان در صحنه و جواب دندان‌شکن به دشمن از خاک ایران و اسلام دفاع کردند و جان‌عزیز خود را نثار اسلام کردند.

انتهای پیام/
https://taghribnews.com/vdcbf5bs0rhbsfp.uiur.html
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی