تاریخ انتشار۲۶ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۳۶
کد مطلب : 553586
مجتهدشبستری در گفت‌وگو با تقریب:

حجاج باید در کنگره حج شعارهای اسلامی را حفظ کنند

نماینده مردم آذربایجان‌غربی در مجلس خبرگان رهبری گفت: حجاج باید در کنگره حج، شعارهای اسلامی را حفظ کرده و از هر کاری که سبب انگشت‌نمایی و سواستفاده دشمن می‌شود پرهیز و از تفرقه و اختلاف دوری کنند.
حجاج باید در کنگره حج شعارهای اسلامی را حفظ کنند
حجت‌الاسلام جواد مجتهدشبستری در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه استان‌های خبرگزاری تقریب، با اشاره به نقش حج در اتحاد بین مسلمانان شیعه و سنی اظهار داشت: حج یکی از دستورات دین مبین اسلام و به تعبیری یکی از ارکان دین محسوب می‌شود.

وی تصریح کرد: بی‌تردید فریضه حج آثار و برکات فراوانی به همراه دارد که یکی از آنها این است که قدرت مسلمانان همه ساله در موسم حج تجلی یافته و این خود منوط به وحدت بین مسلمانان است.

نماینده مردم آذربایجان‌غربی در مجلس خبرگان رهبری گفت: بی‌شک اگر مسلمانان متحد باشند می‌توانند قدرت اسلام را به رخ دنیا کشند و اگر متفرق باشند و هر کس به یک جهتی حرکت کند، آن قدرت تجلی نیافته و دشمن نیز از شکاف موجود نهایت استفاده را می‌کند و در نتیجه جهان اسلام دچار اختلاف و تفرقه می‌شود.

وی در ادامه با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب اسلامی برای موسم حج افزود: ایشان جهان اسلام را به وحدت و پرهیز از تفرقه و اختلاف دعوت کردند چون قدرت اسلام با تفرقه تضعیف شده و دشمن از آن سوء استفاده می‌کند.

حجت‌الاسلام شبستری در ادامه تاکید کرد: همچنین حجاج باید در کنگره حج، شعارهای اسلامی را حفظ کرده و از هر کاری که سبب انگشت‌نمایی و سواستفاده دشمن می‌شود پرهیز و از تفرقه و اختلاف دوری کنند.

انتهای پیام/
https://www.taghribnews.com/vdcjoteimuqeiiz.fsfu.html
نام شما
آدرس ايميل شما