تاریخ انتشار۱۱ تير ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۱۹
کد مطلب : 555612
ماموستا ابن الخیاط در گفتگو با تقریب:

ذی الحجه، ماه خدا و وحدت امت اسلامی است

امام جمعه اهل سنت و مدیر مدرسه شافعیه سقز، بیان کرد: امت اسلام در ایام حج با پیروی از خدا،رسول الله(ص) و قرآن کریم با لباس متحد الشکل و ندایی واحد، وحدت و تقریب را به منصه ظهور می رسانند.
ذی الحجه، ماه خدا و وحدت امت اسلامی است
ماموستا ملا محمود ابن الخیاط امام جمعه اهل سنت و مدیر مدرسه شافعیه سقز در گفتگو با خبرنگار حوزه اندیشه خبرگزاری تقریب  ماه ذی الحجه را از ماه های الهی دانست و اظهار داشت: ذی الحجه ازجمله ماه هایی است که دارای نگاه ویژه از سوی خداوند متعال است؛ در این ماه تمام امت اسلامی از اقصی نقاط عالم ، در یک مکانی مشخص در جهت بندگی و تجلی وحدت اسلامی گردهم می آیند.

وی افزود: همگی با یک لباس، فکر و عبادت و اعمالی واحد برای رضای الهی اقدام می کنند.

وی ادامه داد: حج نماد و تجلی وحدت امت اسلامی است؛ همه مسلمانان با پیروی از قرآن کریم و عمل به دستورات الهی بر این فریضه الهی تاکید دارند.

ماموستا ابن خیاط تصریح کرد: ابراهیم خلیل با رفتن به منا و اقدام به قربانی کردن فرزند خود که نشان از تسلیم نمودن خود در پیشگاه الهی است، درسی بزرگ برای امت اسلامی را به یادگار گذاشتند که خدا را ناظر بر تمام امورات زندگی خود ببینید.

وی در پایان تاکید کرد: مبارزه با شیطان و دشمنان اسلام دیگر درس حج می باشد؛ امت اسلامی باید با اتحاد و انسجام با استکبار جهانی و زورگویان عالم مقابله نمایند و زیر سلطه ظلم و ستم نرفته و نقشه شیاطین بزرگ همچون آمریکا و اسرائیل غاصب را به شکست بکشانند.
 
انتهای پیام/
 
https://taghribnews.com/vdcb8sbs5rhbs0p.uiur.html
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی