تاریخ انتشار۱۱ تير ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۲۳
کد مطلب : 555616
شیخ انصاری در گفتگو با تقریب:

برکات و تاثیرات حج، امت اسلامی را از آسیب های تفرقه دور می کند

مدیر مجتمع دینی فرهنگی امام شافعی اهل سنت اوز، بیان کرد: خداوند متعال فرصتی را برای بهره مندی از ایام حج برای امت اسلامی فراهم نموده است که می تواند در راستای تقویت وحدت و روحیه اتحاد به بهترین نحو ممکن مورد استفاده قرار بگیرد.
برکات و تاثیرات حج، امت اسلامی را از آسیب های تفرقه دور می کند
شیخ محمد صالح انصاری مدیر مجتمع دینی فرهنگی امام شافعی اهل سنت اوز در گفتگو با خبرنگار حوزه اندیشه خبرگزاری تقریب، ایام حج را روزهای اوج بندگی و طاعت الهی دانست، اظهار داشت: این ایام مبارک، روزهای طاعت و بندگی است و از بزرگترین فضائل آن مناسک حج است؛ در واقع انجام تمام این اعمال برای رسیدن به تقوای الهی است.

وی افزود: پروردگار الهی نسیم های رحتمی دارد که در ساعات و روزهای به خصوصی شروع به وزیدن می کند، از جمله آن دهه اول ماه ذی الحجه است.

شیخ انصاری ادامه داد: خداوند متعال در قرآن کریم سوگند یاد کرده است و می فرماید: " وَالْفَجْرِ ، وَلَيَالٍ عَشْرٍ"؛ قسم به صبحگاه و هنگامی که خدا جهان را به نور خورشید تابان روشن می‌سازد و قسم به ده شب اول ذی الحجه که بندگان خدا به دعا و ذکر مشغولند.

وی تصریح کرد: خداوند متعال در سوره حج می فرماید: " لَنْ يَنَالَ اللَّهَ لُحُومُهَا وَلَا دِمَاؤُهَا وَلَٰكِنْ يَنَالُهُ التَّقْوَىٰ مِنْكُمْ ۚ كَذَٰلِكَ سَخَّرَهَا لَكُمْ لِتُكَبِّرُوا اللَّهَ عَلَىٰ مَا هَدَاكُمْ ۗ وَبَشِّرِ الْمُحْسِنِينَ"؛ بدانید که هرگز گوشت و خون این قربانی ها نزد خدا به درجه قبول نمی‌رسد لیکن تقوای شماست که به پیشگاه قبول او خواهد رسید، این چنین این بهایم را مسخر شما ساخته تا خدا را به پاس آنکه شما را هدایت فرمود تکبیر و تسبیح گویید و شکر نعمتش به جای آرید و تو ای رسول خدا نیکوکاران را به سعادت ابد بشارت ده.

شیخ انصاری اضافه کرد: در واقع فلسفه و نتیجه این اعمال رسیدن به تقوای الهی است؛ با رسیدن به تقوای الهی انسان منضبط شده و خداوند متقین را دوست می دارد؛ زمانیکه انسان در معیت خداوند متعال قرار بگیرد او را مقبول خود قرار می دهد.

وی در پایان تاکید کرد: در نتیجه این ایام خصائص مهمی دارد که می تواند انسان را به قرب پروردگار برساند؛ یکی از خصیصه های ویژه آن این است که وحدت را در جامعه تقویت می نماید.
 
انتهای پیام/
 
 
 
https://taghribnews.com/vdcfytdtvw6dtva.igiw.html
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی