تاریخ انتشار۱۲ تير ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۴۶
کد مطلب : 555751
مولوی فاروقی در گفتگو با تقریب:

مناسک حج نمونه ای از تحکیم، انسجام و اتحاد رویه امت اسلامی است

مدیر حوزه علميه الصدیق و امام جمعه اهل سنت بیرجند، بیان کرد: اجتماع عظیم امت اسلام در مناسک حج؛ امتیازی بزرگ برای مسلمانان است که از سوی خدا متعال به آنان عطا شده است، بنابراین حج مرکز تحکیم وحدت و انسجام امت اسلامی است.
مناسک حج نمونه ای از تحکیم، انسجام و اتحاد رویه امت اسلامی است
مولوي غلام حیدر فاروقی مدیر حوزه علميه الصدیق  و امام جمعه اهل سنت بیرجند در گفتگو با خبرنگار حوزه اندیشه خبرنگار تقریب اجتماع عظیم حج را مایه اتحاد و انسجام امت اسلامی دانست و اظهار داشت: ماه ذی الحجه مسلمانان جهان را در مکانی مقدس گردهم جمع می کند و علاوه بر اجتماع عظیم امت اسلام در مکه مکرمه؛ کنفرانس عظیم اسلامی را  شکل خواهند داد.

وی افزود: در واقع مسلمانان در مراسم حج گردهم جمع می شوند تا در این اجتماع عظیم به تبادل نظرات و طرح مشکلات جهان اسلام بپردازند و راهکارهای مناسب را جهت حل مشکلات امت اسلام بیان کنند، از فواید این اجتماع رسیدن به راه حل های عملی برای عزت و شوکت امت اسلام است.

وی ادامه داد: ملاقات مسلمانان در مکانی واحد و ایجاد ارتباط نزدیک موجب نزدیکی دل ها و قلوب مومنین و مومنات به یکدیگر شده است.

وی عنوان کرد: در این اجتماع بزرگ همگان با یک لباس متحد الشکل مناسک حج را بجا می آوردن و تنها امتیازی که می توانیم برای رتبه دهی به آنان اعلام کنیم "تقوا" است، خداوند متعال در قرآن کرمی می فرماید: "إِنَّ أَکْرَمَکُمْ عِنْدَ اللَّهِ أَتْقَاکُمْ" ، همانا گرامی ترین شما در نزد خدا با تقواترین شماست.

وی اذعان داشت: فلسفه ای که در مسئله حج مورد تفکر است، نمایشی عظیم از گردهمایی انسان ها در روز محشر است؛ روزی که تمام انسان ها با یک لباس واحد که همان کفن و لباس احرام است، در میدان محشر گردهم جمع می شوند.

مولوی فاروقی در پایان تأکید کرد: در حقیقت حضور حاجیان در صحرای عرفه و انجام مناسک حج در یک نقطه و ایامی خاص نمونه ای از تحکیم، انسجام واتحاد رویه امت اسلامی است.
 
انتهای پیام/
 
 
 
https://taghribnews.com/vdcfttdtyw6dtea.igiw.html
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی