کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

ماموستا رستمی در گفتگو با تقریب:

کنگره حج بزرگترین دانشگاه اسلام است

12 تير 1401 ساعت 11:48

عضو شورای عالی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، بیان کرد: حج حامل پیام های مهمی برای امت اسلام و بشریت است؛ در حقیقت حج، پیام وحدت، یکدلی، عطوفت ، شخصیت و انسانیت است.


ماموستا فائق رستمی عضو شورای عالی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در گفتگو با خبرنگارحوزه اندیشه خبرگزاری تقریب ضمن آرزوی سلامتی و قبول طاعات و عبادات برای حجاج بیت الله الحرام، اظهار داشت: امروزه کنگره حج بزرگترین دانشگاه اسلام است؛ خداوند متعال در قرآن کریم می فرماید: " وَجَعَلْنَاكُمْ شُعُوبًا وَقَبَائِلَ لِتَعَارَفُوا ۚ إِنَّ أَكْرَمَكُمْ عِنْدَ اللَّهِ أَتْقَاكُمْ ۚ " ، و آن گاه شعبه‌های بسیار و فرق مختلف گردانیدیم تا یکدیگر را بشناسید، همانا بزرگوار و با افتخارترین شما نزد خدا با تقواترین شمایند.

وی افزود: حج حامل پیام های مهمی برای امت اسلام و بشریت است؛ پیام رحمت، برکت برای تمام بشریت که از هر رنگ و نژاد و سلیقه و مذهبی در مکانی واحد گردهم می آیند.

وی ادامه داد: در این کنگره عظیم، کرامت و عزت هر انسان حفظ و شامل شده است؛ در حقیقت حج، پیام وحدت، یکدلی عطوفت، شخصیت و انسانیت است.

وی عنوان کرد: کنگره حج پیام آور و یادآور کردن، خدای واحد، پیامبر واحد ، قبله واحد است؛ پیام رسای پیامبر اسلام در حج درسی مهم برای جامعه بشریت و پیشرفت و توسعه و تقریب جهان اسلام است که ریشه در اتحاد وحدت و انسجام مسلمانان دارد.

ماموستا رستمی تصریح کرد: آنچه که موجب عقب افتادگی امت اسلامی می شود، تفرقه است؛ خوشنودی خدای متعال نیز در وحدت امت اسلامی و غضب الهی در تفرقه و اختلاف است که الحمدلله در حال تقویت و استحکام وحدت و تقریب مذاهب ا سلامی هستیم.

وی در پایان تاکید کرد: خدای متعال با پررنگ کردن و قراردادن پنج رکن مهم " قرآن کریم ، محبت به رسول الله(ص) ، قبله و کعبه ، محبت به آل پیامبر رسول خدا(ص) و اخلاق مداری" برای اتحاد امت اسلامی، همگان را در کنگره حج از اقصی نقاط عالم در یک مکانی خاص جمع می کند، همه این مسائل از دستاوردهای حج می باشد که می تواند سرلوحه و الگوی امت اسلامی باشد.
 
انتهای پیام/
 
 


کد مطلب: 555790

آدرس مطلب :
https://www.taghribnews.com/fa/interview/555790/کنگره-حج-بزرگترین-دانشگاه-اسلام

خبرگزاری تقریب (TNA)
  https://www.taghribnews.com