تاریخ انتشار۲۷ تير ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۵۱
کد مطلب : 557952
حجت الاسلام کلباسی در گفتگو با تقریب:

خطبه غدیر، ترسیم کننده مسیر وحدت است

رئیس مرکز تخصصی مهدویت حوزه علمیه قم بیان کرد: یکی از مباحث مهم و مورد تأکید در خطبه غدیر، مسئله ولایت و ترسیم خط ولایت و پیروی از آن توسط امت اسلامی است.
خطبه غدیر، ترسیم کننده مسیر وحدت است
حجت الاسلام والمسلمین مجتبی کلباسی رئیس مرکز تخصصی مهدویت حوزه علمیه قم  در گفتگو با خبرنگار حوزه اندیشه خبرگزاری تقریب با اشاره به اهمیت و نکته های خطبه غدیر، اظهار داشت: پیامبراسلام(ص) در اواخر عمر با برکت خود قرار داشت، زمانیکه حضرت وارد مدینه شدند در این خطبه مسائل مهم و مسیر اسلام مورد بحث قرار گرفته است.

وی افزود: طبیعتاً اگر محوری برای موضوع وحدت بخواهیم ترسیم کنیم، این خطبه را می توان در کنار قرآن کریم قرار داده و عصاره ای از مباحث عقیدتی و اجتماعی که در آن نهفته است را مورد توجه قرار دهیم.

وی عنوان کرد: یکی از مباحث مهم و مورد تأکید در این خطبه مسئله ولایت و ترسیم خط ولایت و پیروی از آن توسط امت اسلامی می باشد.

وی تصریح کرد: طبیعتا این کلام توسط پیامبر اسلام(ص) و در این روز بزرگ بیان شده است که خط مشی و مسیری دقیق برای پیروان آورنده قرآن و اسلام می باشد.

وی در پایان تأکید کرد: مسئله غدیر رویداد بزرگی است که در کتاب های معتبر اهل سنت و تشیع نقل شده است، از این جهت در احادیث و تاریخ اسلام این مسئله مهم واقع شده است.

انتهای پیام/
https://www.taghribnews.com/vdcam0nmu49nmo1.k5k4.html
نام شما
آدرس ايميل شما