تاریخ انتشار۲۷ تير ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۲۹
کد مطلب : 557954
آیت الله سیدباقر گلپایکانی در گفتگو با تقریب:

سعادت دنیا و آخرت امت اسلامی در مسیر امیرمومنان(ع) محقق خواهد شد

استاد سطوح عالی حوزه علمیه قم، بیان کرد: پیامبر اسلام(ص) به طور مؤکد امت اسلامی را به پیروی از امیرالمؤمنین علی ابن ابی طالب(ع) فراخوانده و هدایت کرده است، زیرا سعادت، وحدت و موفقیت تا ظهور حجت خدا تحت لوای آن بزرگوار قرار دارد.
سعادت دنیا و آخرت امت اسلامی در مسیر امیرمومنان(ع) محقق خواهد شد
آیت الله سیدمحمدباقر گلپایگانی استاد سطوح عالی حوزه علمیه قم در گفتگو با خبرنگار حوزه اندیشه خبرگزاری تقریب با اشاره به تأکید پیامبر اسلام(ص) بر توجه به وحدت و تقریب امت اسلامی، اظهار داشت: پیامبر اسلام(ص) در روز غدیر تمام انسان ها را به وحدت اسلامی دعوت کرده اند و همه را تحت لوای امیرالمؤمنین(ع) فراخوانده و هدایت می کنند.

وی افزود: مسئله مهمی که مورد تأکید ایشان در خطبه غدیر بوده است، قرار گرفتن امت اسلام تحت لوای "لااله الا الله و محمدرسول الله و علی ولی الله" بوده است زیرا سعادت دنیا و آخرت را دراین مسئله می دیدند.

وی ادامه داد: یکی از مسائل مهمی که بدان باید توجه کرد این است که تا ظهور حضرت مهدی(عج) همگان را به پیروی از امیرمؤمنان(ع) دعوت کردند.

وی تصریح کرد: پیامبراسلام(ص)، غدیر را به عنوان محور و منشأ وحدت اسلامی دانسته اند و می فرمایند: "فَاعْلَمُوا مَعاشِرَ النّاسِ (ذالِکَ فیهِ وَافْهَموهُ وَاعْلَمُوا) أَنَّ الله قَدْ نَصَبَهُ لَکُمْ وَلِیّاً وَإِماماً فَرَضَ طاعَتَهُ عَلَی الْمُهاجِرینَ وَالْأَنْصارِ وَ عَلَی التّابِعینَ لَهُمْ بِإِحْسانٍ، وَ عَلَی الْبادی وَالْحاضِرِ، وَ عَلَی الْعَجَمِی وَالْعَرَبی، وَالْحُرِّ وَالْمَمْلوکِ وَالصَّغیرِ وَالْکَبیرِ، وَ عَلَی الْأَبْیَضِ وَالأَسْوَدِ، وَ عَلی کُلِّ مُوَحِّدٍ. (مردم بدانید که این آیه درباره اوست، خداوند او را برایتان صاحب اختیار و امام قرار داده و پیروی او را بر مهاجران و انصار و آنان که به نیکی از ایشان پیروی می کنند و بر صحرانشینان و شهروندان و بر عجم و عرب و آزاد و برده و بر کوچک و بزرگ و سفید و سیاه و بر هر یکتاپرست لازم شمرده است.)

وی در پایان تأکید کرد: اجرای فرمان و گفتار امیرالمؤمنین(ع) لازم و امرش نافذ است؛ ناسازگارش رانده، پیرو و باورکننده اش در مهر و شفقت است و هر آینه خداوند متعال او و شنوایان سخن او و پیروان راهش را آمرزیده است.

انتهای پیام/

 

 
https://www.taghribnews.com/vdccpmqp02bqpo8.ala2.html
نام شما
آدرس ايميل شما