تاریخ انتشار۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۲۰
کد مطلب : 558986
ماموستا اسامه مرادی در گفتگو با تقریب تاکید کرد:

تلاش دشمن برای ایجاد فقر اندیشه در جهان اسلام

امام جمعه مسجد محمد المصطفی (ص) دولت آباد کرمانشاه گفت: اندیشه و بینش درست انسان را در مسیر و صراط مستقیم قرار می دهد از همین رو دشمن همواره سعی دارد که یک فقر اندیشه در جهان اسلام وجود داشته باشد تا بهتر بتواند برنامه های استکباری خود را پیاده کند.
تلاش دشمن برای ایجاد فقر اندیشه در جهان اسلام
ماموستا اسامه مرادی در گفت وگو با خبرنگار حوزه استان های خبرگزاری تقریب اظهار داشت: وحدت واقعی محصول بینش و بصیرت مسلمین و درک و فهم اوضاع جهانی است.
 
امام جمعه مسجد محمد المصطفی (ص) دولت آباد کرمانشاه گفت: وحدت زمانی معنا و مفهوم واقعی به خود می گیرد که در کنار بصیرت شکل بگیرد، بنابراین جهان اسلام برای وحدت نیازمند پیش نیاز بصیرت دینی و سیاسی است.
 
این عالم اهل سنت ادامه داد: خداوند متعال همواره در قرآن کریم انسان را به تعقل و اندیشه دعوت می کند که این یعنی بصیرت، زمانی که بصیرت در جامعه منزوی و به حاشیه برود دیگر اصول انسانی نیز رنگ خواهند باخت، به همین منظور همواره در دستورات و فرمایشات رسول خدا (ص)، قرآن کریم و.... انسان به اندیشه وتفکر درست دعوت شده است.
 
ماموستا مرادی تصریح کرد: اندیشه و بینش درست انسان را در مسیر و صراط مستقیم قرار می دهد از همین رو دشمن همواره سعی دارد که یک فقر اندیشه در جهان اسلام وجود داشته باشد تا بهتر بتواند برنامه های استکباری خود را پیاده کند.
 
امام جمعه مسجد محمد المصطفی (ص) دولت آباد کرمانشاه افزود: این در حالی است که اسلام همواره مومنین و مسلمین را به تفکر و اندیشه دعوت می کند، ولی امروز برخی در جهان اسلام به نوعی به دیگران القاء می کنند که گویی اسلام با فکر و اندیشه سرناسازگاری دارد.
 
این عالم سنت بیان داشت: عقل و اندیشه در قرآن و اسلام جایگاه مهمی دارد و یکی از سفارشات بزرگان دین استفاده از تعقل در زندگی است، ولی امروز برخی از مسلمین از روی بی خردی پا در وادی جهل و نادانی می گذارند و به نوعی آب در آسیاب دشمنان می ریزند.
 
انتهای پیام/
https://taghribnews.com/vdcivvawqt1aw32.cbct.html
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی