تاریخ انتشار۲۰ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۳۵
کد مطلب : 560991
محقق اهل کشور آفریقای جنوبی در گفت وگو با خبرگزاری تقریب مطرح کرد:

اختلاف مانع از جمع شدن قدرت ملت در راه رسیدن به اهداف عالیه می شود

دشمنان اسلام خواستار ضعیف شدن دولت های مسلمان از طریق تفرقه و نفاق هستند
اختلاف مانع از جمع شدن قدرت ملت در راه رسیدن به اهداف عالیه می شود
دکتر نَودی لونبا، محقق علوم سیاسی در دانشگاه ناتال شهر دوربان در کشور آفریقای جنوبی در گفتگو با تقریب با تاکید بر اینکه پیروی از ارزش های اسلامی تنها منحصر به اجرای فرایض عبادی نیست، افزود: پای بندی به وحدت و دوری از خصومت و تفرقه یکی از اصلی ترین شرایط مسلمانی است.
دکتر نَودی لونبا با اشاره به این که یکی از آسیب های مهم به جهان اسلام تفرقه و دوری از تکیه به خداوند است، افزود: شکست کشورهای مسلمان در سطح جهان خواهد بود و شکست کشورهای مسلمان نیز به معنای شکست اسلام خواهد بود. در حقیقت تزلزل در قدرت امت های اسلامی یکی از نتایج نزاع و تفرقه در بین حکومت ها و ملت های مسلمان است که می تواند به تزلزل و کاهش قدرت نظام سیاسی حکومت های مسلمان منجر شود.
او در ادامه اظهار داشت: اختلاف و نزاع باعث سستی در بدنه جامعه مسلمان و دور شدن از اهداف راستین اسلام می شود؛ زیرا مانع انجام به هنگام و درست امور جامعه خواهد شد. همچنین اختلاف عامل ضعف در برابر دشمنان اسلام و قدرت یافتن آنها نسبت به ملت های اسلامی است.
دکتر نَودی لونبا با یادآوری این که تفرقه درون امت اسلامی منجر به ضعف و افزایش آسیب پذیری نظام سیاسی خواهد شد، ادامه داد: به همین دلیل، اتحاد اسلامی عامل قوی شدن و استحکام نظام سیاسی خواهد بود و در نقطه مقابل، تفرقه به سست شدن عملکرد دولت منجر خواهد شد.
او با تاکید بر این که دشمنان اسلام خواستار ضعیف شدن دولت های مسلمان از طریق تفرقه و نفاق هستند، ادامه داد: زیرا از این طریق علاوه بر تضعیف حکومت های اسلامی، به راحتی می توانند ذخایر مادی و معنوی آنها را استثمار کنند. حال آن که دشمنان در مسیر تضعیف کشورهای اسلامی برای از بین بردن استقلال این کشورها می کوشند و در حقیقت از بین بردن استقلال ملی کشورهای مسلمان یکی از راهبردهای دشمنان برای تضعیف جهان اسلام است. اختلاف مانع از جمع شدن قدرت ملت در راه رسیدن به اهداف عالیه می شود.
دکتر نَودی لونبا ادامه داد: تنها راه ممکن برای مقابله کشورهای مسلمان در برابر تهدیدات داخلی و خارجی، وحدت است تا از طریق آن بتوانند برای پیشرفت و ابادانی و خودکفایی اقتصادی و تامین نیازهای اصلی امت اسلامی قدم بردارند و در نتیجه مانع از به هدف رسیدن خواسته های شوم دشمنان شوند.
 
https://taghribnews.com/vdchwvnmz23n-wd.tft2.html
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی