کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

مولوی بزرگ‌زاده در گفت‌وگو با تقریب:

امام حسین(ع) به دست مسلمان نماها شهید شدند نه مسلمان واقعی

20 مرداد 1401 ساعت 17:21

امام جمعه اهل سنت چابهار بیان کرد: سربازانی که در مقابل امام حسین علیه السلام قرار گرفتند مسلمان نما بودند نه مسلمان و برای آبادانی دنیای خود امام را به شهادت رساندند.


مولوی عبد الواحد بزرگزاده امام جمعه اهل سنت شهرستان چابهار در گفت و گو با خبرنگار حوزه استان‌های خبرگزاری تقریب اظهار داشت: شهادت امام حسین علیه السلام برای همه مسلمانان جهان اندوه زیادی دارد.

مولوی بزرگ زاده افزود همه مسلمانان می دانند که قیام امام حسین علیه السلام برای پست و مقام و جایگاه دنیا نبود بلکه برای احیای دین اسلام بود.

وی خاطر نشان کرد: امام حسین علیه السلام حاضر نشد با یزید که یک حاکم فاسد و فاجر در دین اسلام است، بیعت کند.

وی بیان کرد: سربازانی که در مقابل امام حسین علیه السلام قرار گرفتند مسلمان نما بودند نه مسلمان و برای آبادانی دنیای خود امام را به شهادت رساندند.

وی بیان کرد: در کتب شیعه و اهل سنت روایات زیادی از نبی مکرم اسلام در شأن و منزلت امام حسین علیه السلام موجود است به عنوان مثال پیامبر خدا فرموده اند: (حسینُ منی و أنا من حسین) همچنین ایشان فرمودند حسن و حسین سرور و سالار جوانان اهل بهشت هستند.

امام جمعه اهل سنت چابهار اظهار داشت: در بحبوحه جنگ در روز عاشورا نمازی که امام حسین علیه السلام در هنگام ظهر به پا داشت همین امر را می‌رساند که حرکت امام برای دین بوده است نه دنیا.

وی تصریح کرد: زمانی که امام حسین متولد شد و در آغوش نبی مکرم اسلام قرار گرفت آن حضرت صلی الله علیه و آله شروع به گریه کرد و وقتی که از حضرت پرسیدند دلیل گریه شما چیست، رسول خدا فرمودند: صحنه هایی از واقعه عاشورا در صحرای کربلا و شهادت امام حسین علیه السلام در مقابل چشمانم ظاهر شد. در اینجا رسول خدا در ادامه فرمودند: روزی می‌آید که از امت من، فرزندم حسین را به فجیع ترین حالت ممکن به شهادت میرساند .


کد مطلب: 561028

آدرس مطلب :
https://www.taghribnews.com/fa/interview/561028/امام-حسین-ع-دست-مسلمان-نماها-شهید-شدند-نه-واقعی

خبرگزاری تقریب (TNA)
  https://www.taghribnews.com