کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

تعداد مواکب مجوزدار اربعین حسینی آذربایجان‌غربی به 30 موکب رسید

24 مرداد 1401 ساعت 15:47

رئیس ستاد عتبات عالیات آذربایجان‌غربی با اشاره به اینکه تعداد مواکب دارای مجوز آذربایجان‌غربی برای خدمات‌دهی زائران در ایام پیاده‌روی اربعین به 30 موکب رسیده است، گفت: این مواکب 90 هزار پرس غذای گرم را در میان زوار توزیع می‌کنند.


سیدحسن حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه استان‌های خبرگزاری تقریب، با اشاره به اینکه تعداد مواکب دارای مجوز آذربایجان‌غربی برای خدمات‌دهی زائران در ایام پیاده‌روی اربعین به 30 موکب رسید، اظهار داشت: این مواکب 90 هزار پرس غذای گرم را در میان زوار توزیع می‌کنند.

وی تصریح کرد: در این رابطه 20 موکب کار اسکان و تغذیه را با هم انجام می‌دهند، پنج موکب در حوزه سلامت و دارو و درمان فعالیت می‌کنند و همچنین پنج موکب نیز تنها در زمینه اسکان به خدمات‌دهی به زائران حسینی می‌پردازد.

رئیس ستاد عتبات عالیات آذربایجان‌غربی گفت: از سوی دیگر مواکب تا پایان مرداد ماه می‌توانند نسبت به مجوزگیری اقدام کنند.

وی در ادامه نیز بیان کرد: مرز تمرچین پیرانشهر در جنوب آذربایجان‌غربی نیز به روی زوار حسینی باز است و از هفته آینده در سایت«سماح» اعمال می‌شود تا مورد استفاده زائران حسینی قرار گیرد.

حسینی با اشاره به اینکه تاکنون 26 هزار نفر از آذربایجان‌غربی در سامانه سماح ثبت‌نام کرده‌اند، افزود: بی‌تردید افراد ثبت نامی نیز افزایش می‌یابد و پیش‌بینی می‌شود که 50 هزار نفر در سطح استان به پیاده‌روی اربعین مشرف شوند.

انتهای پیام/


کد مطلب: 561548

آدرس مطلب :
https://www.taghribnews.com/fa/interview/561548/تعداد-مواکب-مجوزدار-اربعین-حسینی-آذربایجان-غربی-30-موکب-رسید

خبرگزاری تقریب (TNA)
  https://www.taghribnews.com