تاریخ انتشار۶ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۵۸
کد مطلب : 566951
حجت الاسلام میرعباس سالمیان در گفت وگو با تقریب:

تلاش های ایران برای وحدت مسلمین به چالش بزرگ استعمار تبدیل شده است

معاون آموزش و پژوهش مرکز اسلامی کرمانشاه گفت: ظهور انقلاب اسلامی ایران و تلاش های امامین انقلاب برای وحدت جهان اسلام امروز به چالش بزرگ استعمار و استکبار  جهانی تبدیل شده است.
تلاش های ایران برای وحدت مسلمین به چالش بزرگ استعمار تبدیل شده است
حجت الاسلام میرعباس سالمیان در گفت وگو با خبرنگار حوزه استان های خبرگزاری تقریب اظهار داشت: امروز تلاش در راستای وحدت مسلمین نه تنها یک حرکت مثبت و سازنده برای جهان اسلام است، بلکه این کار نزد خداوند متعال از اجر بزرگی برخوردار می باشد.
 
معاون آموزش و پژوهش مرکز اسلامی کرمانشاه گفت: خوشبختانه در بحث تقریب و وحدت مسلمین جمهوری اسلامی همواره پیشقدم است و در این راه با دشمنی های بسیاری از سوی ابرقدرتهای جهانی روبرو شده است، ولی این فشار هرگز خللی در این امر ایجاد نکرده است.
 
این استاد حوزه علمیه بیان کرد: تحقق وحدتی که مدنظر قرآن، رسول اکرم (ص) و... می باشد می تواند زمینه ای برای تحول در جهان اسلام باشد، وحدت مسلمین زمانی که معنای عملی به خود بگیرد می تواند بسیاری از معادلات جهانی را تغییر دهد، لذا ابرقدرتها از این اتفاق بسیار هراسناک هستند.
 
حجت الاسلام سالمیان افزود: ایجاد حاشیه در جهان اسلام، تشکیل گروه های منحرف در موازات اسلام و.... تنها گوشه ای از تلاش دشمنان مسلمین برای جلوگیری از وحدت جهان اسلام است.
 
معاون آموزش و پژوهش مرکز اسلامی کرمانشاه در بخش دیگری از سخنان خود تاکید کرد: اگر به دقت به چرایی و چگونگی شکل گیری اغتشاشات اخیر در کشور نگاهی داشته باشیم متوجه می شویم که این باطن و اصل این اغتشاشات در راستای ایجاد حاشیه علیه آرمان های این انقلاب است و خونخواهی فوت مرحومه مهسا امینی تنها یک بهانه است که گروهک ها آن را دستاویز خود کردند.
 
این استاد حوزه یادآور شد: ایران قدرت پیشران در بحث وحدت جهان اسلام شناخته می شود، تداوم این تلاش بی شک منجر به تقریب و وحدت مسلمین می شود، از همین رو دشمن می کوشد که با تضعیف جمهوری اسلامی از روی دادن این اتفاق مهم جلوگیری کند.
 
معاون آموزش و پژوهش مرکز اسلامی کرمانشاه خاطرنشان کرد: ظهور انقلاب اسلامی ایران و تلاش های امامین انقلاب برای وحدت جهان اسلام امروز به چالش بزرگ استکبار جهانی تبدیل شده است.
 
انتهای پیام/
https://taghribnews.com/vdcjimeivuqemhz.fsfu.html
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی