>> برای ایجاد برادری واقعی میان مؤمنان همه باید تابع قانون الهی باشند | خبرگزاری تقریب (TNA)
تاریخ انتشار۷ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۲:۱۵
کد مطلب : 567084
ماموستا قادرپور در گفت‌وگو با تقریب:

برای ایجاد برادری واقعی میان مؤمنان همه باید تابع قانون الهی باشند

امام جمعه سابق سیمینه و امام جماعت مسجد امام شافعی بوکان گفت: بی‌تردید اگر خواهان ایجاد برادری واقعی میان مؤمنان باشیم باید همه تابع قانون الهی بوده چون کسی بر دیگری افضل نیست.
برای ایجاد برادری واقعی میان مؤمنان همه باید تابع قانون الهی باشند
ماموستا عمر قادرپور در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه استان‌های خبرگزاری تقریب، با اشاره به اینکه خدا در قرآن فرمود که مومنان باهم برادر هستند اما این برادری باید با رجوع به قرآن و دستورات الهی مدنظر باشد اظهار داشت: این در حالی است که اگر بدون رعایت اصول قرآنی و احکام، از برادری حرفی زده شود چندان ماندگار و مؤثر نیست.

وی افزود: برادری در وهله نخست برخی اعمال دینی است که خداوند بدان امر فرموده و اگر مسلمانان به این اخلاقیات و پیام‌های الهی قرآنی متخلق بوده و بدان از لحاظ عملی پایبند باشند بی‌شک اخوت اسلامی در میان مؤمنان برقرار شده و دوام هم خواهد یافت.

امام جمعه سابق سیمینه و امام جماعت مسجد امام شافعی بوکان گفت: همچنین از لحاظ تسخیر قلب‌ها و هم از ظاهر و باطن، نشانه‌های آن در زندگی مسلمانان دیده می‌شود اما اگر تنها یک شعار باشد و از لحاظ عملی و اخلاقی بدان پایبند نباشند نه تنها تأثیر ندارد بلکه قلب‌ها را جذب نخواهد کرد.

وی تصریح کرد: باید در وهله نخست برای برقراری اخوت اسلامی قلب‌ها به هم نزدیک باشند و مسلمانان بخواهند با رعایت حقوق تمامی جهان اسلام و مؤمنان، با رعایت حقوق مساوی، این دین آسمانی رواج یابد.

ماموستا قادرپور اظهار داشت: اگر پیروان مذاهب اسلامی به قرآن و سنت رسول خدا(ص) عمل کنند این اتحاد و همبستگی در میان آنها ایجاد می‌شود اما قرآن فرمود که بشریت از لحاظ اصل و ریشه خود، همه مخلوق خدا و از لحاظ حقوقی مساوی هستید و هیچ زبان، ملیت و زنگ و مکان جغرافیایی نباید سبب برتری یکی بر دیگری شود.

وی افزود: علاوه بر آن قرآن فرمود از لحاظ اسلام و دین و پیام الهی همه مساوی هستند و همه باید تابع قانون باشند و اگر همه مسلمانان خود را ملزم به رعایت قانون الهی بدانند بی‌شک برادری ایمانی به برادری نسبی فضیلت دارد و تأثیرات آن در زندگی بیشتر می‌شود.

امام جمعه سابق سیمینه و امام جماعت مسجد امام شافعی بوکان گفت: بی‌تردید اگر خواهان ایجاد برادری واقعی میان مؤمنان باشیم باید همه تابع قانون الهی بوده چون کسی بر دیگری افضل نیست و باید هر چیزی را برای خود می‌پسندیم برای دیگران نیز بپسندیم هر چند که در عقاید مذهبی باهم متفاوت باشیم تا در این صورت اخوت دینی در قلب‌ها رشد کند.
 
انتهای پیام/
https://taghribnews.com/vdch6qnmk23n-vd.tft2.html
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی