تاریخ انتشار۷ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۴:۱۸
کد مطلب : 567087
امام جمعه اهل‌سنت ارومیه در گفتگو با تقریب:

کشورهای متأثر از ابرقدرت‌های جهانی مانع از صلح عادلانه در دنیا می‌شوند

امام جمعه اهل‌سنت ارومیه گفت: متأسفانه برخی کشورها تحت تأثیر ابرقدرت‌های جهانی و کفر و الحاد قرار گرفته و می‌گیرند و همین خود سبب می‌شود که برقراری صلح عادلانه اندکی مشکل شود.
کشورهای متأثر از ابرقدرت‌های جهانی مانع از صلح عادلانه در دنیا می‌شوند
ماموستا مامد کلشی‌نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه استان‌های خبرگزاری تقریب، اظهار داشت: با توجه به اینکه دفاع از سرزمین‌های اسلامی یک ضرورت و واجب شرعی بوده، برای همین لازم است که مسلمانان برای دفاع از سرزمین‌های اسلامی به میدان آمده و آن را از چنگال دشمنان خارج کنند تا مسلمانان آزاد باشند و تحت سلطه کفر و الحاد و لشگریان کفر قرار نگیرند.

وی تصریح کرد: زمانی که اسلام و مسلمانان تحت سلطه کفار قرار گیرند بی‌شک باید از بسیاری از آرمان‌ها و مقدسات دینی بگذرند و حتی به خاطر سیاست‌ ددمنشانه کفار که همیشه خود را دشمن اسلام دانسته‌اند پا روی بسیاری از مقدسات بگذارند.

امام جمعه اهل‌سنت ارومیه گفت: علاوه بر آن با توجه به اینکه یکی از مشکلات جهان اسلام این است که امت واحده اسلام از هم پاشیده است و هم اکنون امت واحده‌ای وجود ندارد، همین سبب شده که صلح عادلانه در کشورهای اسلامی وجود نداشته و با یک مدیریت عادلانه و ظالمانه به آن قضایایی که در جهان اسلام است نظرافکنده شود.

وی بیان کرد: همچنین متأسفانه برخی کشورها نیز تحت تأثیر ابرقدرت‌های جهانی و کفر و الحاد قرار گرفته و می‌گیرند و همین خود سبب می‌شود که برقراری صلح عادلانه اندکی مشکل شده اما می‌توان با گفت‌وگو و دگرپذیری و توجه به اینکه اتحادی که مدنظر اسلام است، این نیست که همه عقاید و مذاهب، مذاهب دیگری را قبول کرده و مذهب خود را ترک کنند بلکه می‌توان با حفظ و احترام و تفکر عقاید یکدیگر، صلح عادلانه را در جهان داشته باشیم.

ماموستا کلشی‌نژاد تأکید کرد: مسلمانان باید در وهله نخست با یکدیگر اتحاد داشته و سپس همدیگر را قبول کنند و بی‌تردید اگر پیروان مذاهب اسلامی این دو راهکار را قبول کرده و آن را در جهان اسلام عملی کنند می‌توانند آن راهکاری که برای رشد و توسعه صلح عادلانه در جهان اسلام است را پیگیری کرد.

وی تصریح کرد: مسلمانان این موضوع را در تاریخ تجربه کرده‌اند که در صدر اسلام با وجود اینکه اصحاب از نظر فتوایی و اجتهاد با یکدیگر در زمینه آیات و احادیث اختلاف نظر داشتند اما زمانی که در محضر پیامبر(ص) بودند احکام را از ایشان می‌گرفتند پس با وجود تعدد نظرهایی که در رابطه با آیات و دین و قرآن داشتند، اما باهم متحد و منسجم بودند و برای یک آرمان و هدف حرکت می‌کنند.

امام جمعه اهل سنت ارومیه گفت: با وجود اینکه تعداد اصحاب در برابر لشگریان کفار اندک بود اما همان اتحاد سبب می‌شد که بتوانند در سنگرهای مختلف موفق شده و امپراتوری عظیم اسلامی را به وجود آوردند و سرزمین‌های اسلامی را توسعه دهند.
 
انتهای پیام/
https://www.taghribnews.com/vdcaa0nm049niw1.k5k4.html
نام شما
آدرس ايميل شما