تاریخ انتشار۷ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۵:۲۴
کد مطلب : 567088
ماموستا محمد احمدی در گفت‌وگو با تقریب:

مسلمانان با وجود هرگونه اختلاف‌نظر، اخوت اسلامی خود را حفظ کنند

امام جماعت روستای زوران سردشت گفت: مسلمانان می‌توانند با وجود هر گونه افکار فقهی و اختلاف‌نظر با یکدیگر، اخوت اسلامی خود را حفظ کرده و به اشتراکات خود توجه کنند و اختلافات فقهی را کنار بگذارند.
مسلمانان با وجود هرگونه اختلاف‌نظر، اخوت اسلامی خود را حفظ کنند
ماموستا محمد احمدی در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه استان‌های خبرگزاری تقریب، با اشاره به اینکه بی‌تردید مسلمانان باید به قرآن کریم اعتقاد داشته باشند اظهار داشت: بی‌تردید  هر کس ایمان به خدا، رسول خدا(ص) و روز رستاخیز داشته باشد، مؤمن به حساب می‌آید.

وی تصریح کرد: البته در مسائل فقهی اختلافاتی میان شیعه و سنی به وجود می‌آید و آن هم نه اصول دین و نه فروع دین است و به نظر می‌رسد که مسلمانان می‌توانند با وجود هر گونه افکار فقهی و اختلاف‌نظر با یکدیگر، اخوت اسلامی خود را حفظ کرده و به اشتراکات خود توجه کنند و اختلافات فقهی را کنار بگذارند.

 امام جماعت روستای زوران سردشت گفت: دنیای استکبار جهانی به ویژه استعمار کبیر انگلیس مرتب پشت این مسئله در جهان است که جلوی اخوت دینی در دنیا را بگیرند و مسلمانان با یکدیگر اختلاف و درگیری داشته باشند.

وی بیان کرد: مسلمانان باید در رابطه با تعرض و فشار به اقلیت‌های مسلمانان در کشورهای مختلف جهان دست به مبارزه بزنند و این مبارزه راه‌های مختلفی دارد.

ماموستا احمدی تصریح کرد: برای مثال قرآن فرمود هر چه دشمن برای ضربه زدن به کار می‌گیرد مسلمانان موظف هستند همان را به کار گیرند تا اثرات کار آنها را خنثی شود و دشمن نتواند نفوذ کند.

انتهای پیام/
https://www.taghribnews.com/vdcbwzbswrhb0gp.uiur.html
نام شما
آدرس ايميل شما