تاریخ انتشار۱۰ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۱۴
کد مطلب : 567421
حسین پور در گفت‌وگو با تقریب مطرح کرد:

هدف کنفرانس وحدت ایجاد زمینه های اتحاد جهان اسلام است/موضوعات کنفرانس پویایی دارد

نماینده سردشت و پیرانشهر با بیان این مطلب که کنفرانس وحدت اسلامی تا کنون تاثیر بسیار مثبتی در تقریب بین مذاهب داشته است، گفت: تا زمانی که به جای پرداختن به فرع بر موضوعات اصلی و مشترکات تاکید شود، خود به خود به وحدت نزدیک خواهیم شد.
هدف کنفرانس وحدت ایجاد زمینه های اتحاد جهان اسلام است/موضوعات کنفرانس پویایی دارد
"کمال حسین پور" نماینده سردشت و پیرانشهر در گفت و گو با تقریب، با بیان این مطلب که مهمترین هدف کنفرانس بین‌المللی وحدت اسلامی ایجاد زمینه های اتحاد جهان اسلام، همفکری و اتخاذ راهکار برای تعاملات وحدت آفرین است، اظهار داشت: بر همین اساس موضوع و محورهایی که هر سال برای این کنفرانس مشخص می شود هم، بر اساس مشکلاتی است که جهان اسلام با آنها روبرو است.
 
نماینده مردم سردشت و پیرانشهر در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد:‌ موضوعات این کنفرانس ایستا نبوده و پویایی دارد. زمانی که از سرتاسر جهان اسلام علما و اندیشمندان با نیت بررسی و حل مسائل و مشکلات جهان اسلام دور هم جمع شده و گفت‌وگو می‌کنند، باعث نزدیکی قلوب آنها می‌شود.
 
وی ادامه داد:  زمانی که به جای پرداختن به فرع بر موضوعات اصلی و مشترکات تاکید می‌شود خود به خود به وحدت نزدیک می‌شویم و به نظر بنده این کنفرانس تا کنون تاثیر بسیار مثبتی در تقریب بین مذاهب داشته است.
 
حسن پور با اشاره به این مطلب که ایران عزیز از قومیت های مختلف تشکیل شده که این قومیت ها زیر یک پرچم به بهترین شکل دور هم گرد آمده اند، بیان کرد: تنوع قومی در کشور فرصت هایی را برای رشد توسعه کشور فراهم آورده که سبب منبع قدرت کشور شده است.
 
این نماینده اهل سنت با تاکید بر اینکه تعدد قومی نه تنها تضعیف کننده امنیت ملی نبوده بلکه قوام بخش و تداوم دهنده هویت و شاکله ایران به شمار می آید، خاطر نشان کرد: دیدید که چگونه جنگ تحمیلی، عرب، فارس، ترک، کرد، بلوچ و ترکمن و غیره را  در کنار هم به میدان آورد و برای برافراشته نگه داشتن پرچم کشور مبارزه کردند که این یک الگوی خوب و موفق است.
 
وی اظهار کرد: کنفرانس وحدت اسلامی محلی است که بر مشترکات بین مذاهب متمرکز است و در برابر بسیاری از اختلافات موفق عمل کرده است.

به نهادینه شدن فرهنگ تقریب کمک کنیم
نماینده مردم سردشت و پیرانشهر با تاکید بر اینکه  دشمنانِ اسلام عزیز، همیشه سعی کرده اند از اختلاف بین مسلمانان و مذاهب اسلامی بیشترین بهره را برده  و با عمیق تر کردن شکاف بین مسلمانان به آنان ضربه بزنند، گفت: برگزاری کنفرانس وحدت اسلامی حرکتی موثر و مثبت برای خنثی کردن توطئه‌های دشمن است. لذا هر حرکتی که به نهادینه شدن فرهنگ تقریب در بین امت اسلامی کمک کند مطلوب است.

کمال حسین پور در پایان خاطر نشان کرد: پرهیز از افراط گرایی، مطالعه کتب و متون اسلامی، تاکید بر مشترکات مذاهب و گسترش گفتگو و برگزاری اجلاس‌ها و همایش‌ها می‌تواند در نهادینه سازی فرهنگ همگرایی و تقریب مذاهب بین مسلمانان مفید واقع شود.

انتهای پیام/
 
https://taghribnews.com/vdccimqps2bqe08.ala2.html
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی