تاریخ انتشار۱۳ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۸:۳۸
کد مطلب : 567803
ماموستا علی نجمی در گفتگو با تقریب:

اخوت اسلامی در بین مسلمانان باعث تعالی و دوری از تفرقه می‌شود

امام جماعت مسجد مهاباد گفت: اخوت اسلامی و دینی در بین مسلمانان باعث تقویت و تعالی و مصونیت و دوری از تفرقه و همچنین دودستگی و چندگانگی می‌شود.
اخوت اسلامی در بین مسلمانان باعث تعالی و دوری از تفرقه می‌شود
ماموستا علی نجمی در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه استان‌های خبرگزاری تقریب، با اشاره به اینکه ما مسلمان بوده و معتقد به مقدسات اسلام و کرامت و حقانیت انبیاءالله هستیم اظهار داشت: جهان اسلام به کرامت قرآن و پیامبر(ص) اعتقاد دارند و قرآن، مسلمانان را به صراحت به اخوت و برادری دعوت کرده است.

وی تصریح کرد: خداوند فرمود مسلمانان در هر جای دنیا با هر زبان و نژاد و رنگی باهم برادر هستند یعنی باید در بین مسلمانان اخوت و برادری برقرار باشد چون خدا، پیامبر، کتاب و قبله آنها یکی است و بنابراین باید یکی باشد.

امام جماعت مسجد مهاباد گفت: حضرت محمد(ص) فرمود مسلمانان برادر یکدیگر بوده و باید از حقوق یکدیگر دفاع و شخصیت و کرامت یکدیگر را حفظ کنند بنابراین اخوت اسلامی و دینی در بین مسلمانان باعث تقویت و تعالی و مصونیت و دوری از تفرقه و همچنین دودستگی و چندگانگی می‌شود.

وی با اشاره به اینکه از دیدگاه قرآن کریم امر به معروف، امری واجب است و باید ادا شود و نهی از منکر چیزی منفور است اظهار داشت: باید در برابر گروه‌هایی که مخالف دین هستند در وهله نخست امر به معروف کرده و به نحو احسن توجیه شوند و اگر قبول نکردند از دیدگاه قرآن باید ترد شوند.

ماموستا نجمی بیان کرد: همچنین در مقابل گروه‌هایی مانند داعش که مخالف دین و اسلام و پیامبر(ص) هستند، باید آنها را مورد تحقیق قرار داده و باید به صورت فیزیکی، تبلیغی، قلبی، نیتی و درونی از آنها دور شد.

انتهای پیام/
https://taghribnews.com/vdcgzu9nwak9374.rpra.html
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی