کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

ماموستا علی نجمی در گفتگو با تقریب:

اخوت اسلامی در بین مسلمانان باعث تعالی و دوری از تفرقه می‌شود

13 مهر 1401 ساعت 8:38

امام جماعت مسجد مهاباد گفت: اخوت اسلامی و دینی در بین مسلمانان باعث تقویت و تعالی و مصونیت و دوری از تفرقه و همچنین دودستگی و چندگانگی می‌شود.


ماموستا علی نجمی در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه استان‌های خبرگزاری تقریب، با اشاره به اینکه ما مسلمان بوده و معتقد به مقدسات اسلام و کرامت و حقانیت انبیاءالله هستیم اظهار داشت: جهان اسلام به کرامت قرآن و پیامبر(ص) اعتقاد دارند و قرآن، مسلمانان را به صراحت به اخوت و برادری دعوت کرده است.

وی تصریح کرد: خداوند فرمود مسلمانان در هر جای دنیا با هر زبان و نژاد و رنگی باهم برادر هستند یعنی باید در بین مسلمانان اخوت و برادری برقرار باشد چون خدا، پیامبر، کتاب و قبله آنها یکی است و بنابراین باید یکی باشد.

امام جماعت مسجد مهاباد گفت: حضرت محمد(ص) فرمود مسلمانان برادر یکدیگر بوده و باید از حقوق یکدیگر دفاع و شخصیت و کرامت یکدیگر را حفظ کنند بنابراین اخوت اسلامی و دینی در بین مسلمانان باعث تقویت و تعالی و مصونیت و دوری از تفرقه و همچنین دودستگی و چندگانگی می‌شود.

وی با اشاره به اینکه از دیدگاه قرآن کریم امر به معروف، امری واجب است و باید ادا شود و نهی از منکر چیزی منفور است اظهار داشت: باید در برابر گروه‌هایی که مخالف دین هستند در وهله نخست امر به معروف کرده و به نحو احسن توجیه شوند و اگر قبول نکردند از دیدگاه قرآن باید ترد شوند.

ماموستا نجمی بیان کرد: همچنین در مقابل گروه‌هایی مانند داعش که مخالف دین و اسلام و پیامبر(ص) هستند، باید آنها را مورد تحقیق قرار داده و باید به صورت فیزیکی، تبلیغی، قلبی، نیتی و درونی از آنها دور شد.

انتهای پیام/


کد مطلب: 567803

آدرس مطلب :
https://www.taghribnews.com/fa/interview/567803/اخوت-اسلامی-بین-مسلمانان-باعث-تعالی-دوری-تفرقه-می-شود

خبرگزاری تقریب (TNA)
  https://www.taghribnews.com