تاریخ انتشار۱۵ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۲۳
کد مطلب : 567894
حجت‌الاسلام عباس‌زاده در گفت‌وگو با تقریب:

یکی از راه‌های مقابله با تروریسم در جهان اعمال مجازات‌های قانونی است

مدیر مرکز اسلامی ماکو و چالدران گفت: اعمال مجازات‌های قانونی، یکی از راه‌های مقابله با تروریسم در جهان است همانگونه که رئیس‌جمهور در سازمان ملل، تصویر شهید قاسم سلیمانی را نشان داد و خواستار مجازات قانونی با عاملان ترور ایشان شد.
یکی از راه‌های مقابله با تروریسم در جهان اعمال مجازات‌های قانونی است
حجت‌الاسلام قادر عباس‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه استان‌های خبرگزاری تقریب، با اشاره به اینکه نخستین شخصی که طرح اخوت اسلامی را مطرح کرد پیامبر اسلام(ص) بوده است اظهار داشت: در آن زمان اختلاف میان قوم اوس و خزرج به دفعات رخ داد و اهدافی پشت این قضایا بود.
 
وی با اشاره به راهکارهای ترویج الگوی اخوت اسلامی در جامعه تصریح کرد: ترویج سیره بزرگان که در زمان خود به چه شکل عمل کرده‌اند و سفر علما و مراجع تقلید که به شهرستان‌ها داشته و آثار و برکات بسیاری به جای گذاشتند، از جمله راهکارهای ترویج الگوی اخوت اسلامی است.

مدیر مرکز اسلامی ماکو و چالدران گفت: از سوی دیگر ترویج سیره شهدا و نگاه به زندگانی آنها به ویژه زندگی شهیدان سردار سلیمانی و حججی، که زندگی، رفتار و کردار آنها برای ما الگو به شمار می‌رود، در ترویج الگوی اخوت اسلامی تأثیر بسیاری داشته است.

وی افزود: همچنین ایجاد کنگره‌های مؤثر اسلامی و تأسیس مجلات دینی نیز به ترویج اخوت اسلامی کمک می‌کند.

حجت‌الاسلام عباس‌زاده در ادامه با اشاره به راه‌های مقابله با پشتیبانی از تروریسم توسط استکبار جهانی اظهار داشت: در این راستا باید در وهله نخست به بحث راهبردهای پیشگیرانه توجه کرد برای مثال در موارد مختلف در سازمان‌های مختلف بین‌المللی قطعنامه صادر شده و برخی کشورها مورد تحریم واقع شده یا با آنها برخورد شده است.

وی بیان کرد: اعمال مجازات‌های قانونی نیز یکی دیگر از راه‌های مقابله با تروریسم در جهان است همانگونه که رئیس‌جمهور در سازمان ملل، تصویر شهید قاسم سلیمانی را نشان داد و خواستار مجازات قانونی با عاملان ترور ایشان شد.

مدیر مرکز اسلامی ماکو و چالدران گفت: از سوی دیگر به راهبرد سرکوب نیز می‌توان متوسل شد یعنی هر کس از تروریسم جهانی حمایت کند، سرکوب شده و همین خود سبب می شود که کشورهای دنیا حقوق بشر را بیشتر رعایت کنند.

وی اظهار داشت: علاوه بر آن باید از قربانیان تروریسمی که در قید حیات هستند، حمایت همه جانبه کرد تا آنها آثار ترور را در زندگانی خود کمتر احساس کنند.

حجت‌الاسلام عباس‌زاده با اشاره به اینکه باید اقلیت‌های دینی را در مجامع جهانی یا مناطقی که زندگی می‌کنند تعریف کرد گفت: در این راستا باید اقلیت‌های دینی به رسمیت شناخته شوند همان گونه که در ایران اقلیت‌های دینی بسیاری زندگی می‌کنند که رسمی هستند و حتی در مجلس شورای اسلامی نیز نماینده دارند.

انتهای پیام/
https://taghribnews.com/vdcgyu9ntak9374.rpra.html
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی