تاریخ انتشار۸ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۳:۱۴
کد مطلب : 581833
حجت الاسلام مجتهدشبستری در گفت‌وگو با تقریب:

وحدت راه تداوم انقلاب اسلامی و جبهه مقاومت است

نماینده مردم آذربایجان غربی در مجلس خبرگان رهبری گفت: دشمن می‌داند که راه تداوم انقلاب اسلامی و جبهه مقاومت، وحدت است و این انقلاب با اتحاد توانسته در برابر دشمن بایستد.
وحدت راه تداوم انقلاب اسلامی و جبهه مقاومت است
حجت الاسلام والمسلمین جواد مجتهدشبستری در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه استان‌های خبرگزاری تقریب، با تبریک ایام‌الله دهه فجر اظهار داشت: مسئله وحدت یکی از مهمترین برنامه‌های دینی است یعنی پیش از پیروزی انقلاب اسلامی، با توجه به دستورات دینی مأمور حفظ وحدت بوده‌ایم.

وی تصریح کرد: پس از پیروزی انقلاب اسلامی نیز یکی از بزرگترین دستاوردهای انقلاب اسلامی مسئله وحدت و اتحاد میان مسلمانان و میان اقوام و ادیان و مذاهبی است که در جمهوری اسلامی در کنار یگدیگر زندگی می‌کنند.

نماینده مردم آذربایجان غربی در مجلس خبرگان رهبری گفت: علت آن نیز این است که جمهوری اسلامی ایران با انقلاب خود در مقابل قدرت‌های جهانی به ویژه آمریکا ایستاد و یکی از علل موفقیت این انقلاب، وحدت بود که انقلاب را به ثمر رسانید.

وی تصریح کرد: بی‌تردید اگر این انقلاب بخواهد تداوم یابد باز هم نیازمند وحدت است و بنابراین مشاهده می‌کنیم که دشمن از هر فرصتی برای از بین بردن وحدت به ویژه اتحاد میان اقوام و شیعه و سنی استفاده می‌کند.

حجت‌الاسلام شبستری گفت: بی‌شک اختلافاتی میان شیعه و سنی وجود دارد و ممکن است میان اقوام و مذاهب، دیدگاه‌های مختلفی باشد و یکی از راه‌های شکست انقلاب و به چالش کشیدن آن، ایجاد تقابل میان اقوام و مذاهب و به ویژه شیعه و سنی است و باید برای مقابله با این طرح استکباری اتحاد داشته و بیش از پیش به مسئله وحدت توجه کنیم.

وی افزود: همچنین هر جا سخن از تفرقه و اختلاف است محکوم بوده و خواسته یا ناخواسته، کمک به طرح‌های دشمن برای شکست انقلاب اسلامی است بنابراین وحدت یکی از عوامل مؤثر در پیروزی انقلاب بود و همانگونه که در پیروزی انقلاب مؤثر بود در بقای آن نیز مؤثر خواهد بود.

نماینده مردم آذربایجان غربی در مجلس خبرگان رهبری با تأکید بر اینکه دشمن درصدد است که این وحدت را از بین ببرد اظهار داشت: دشمن می‌داند که راه تداوم انقلاب اسلامی ایران و جبهه مقاومت، وحدت است و با اتحاد نیز توانسته در برابر دشمن بایستد و دشمن به دنبال این است که این جبهه را به شکست کشیده شده و به دنبال ایجاد اختلاف است.

وی بیان کرد: دشمن سعی دارد از راه مذهب و مطرح کردن بحث شیعه و سنی، انقلاب اسلامی و خط مقاومت را تضعیف کند و مهمترین راه برای شکست دشمن و تداوم این خط مقاومت در میان امت اسلامی، حفظ وحدت بین گروه‌ها و مذاهب اسلامی است.

 انتهای پیام/
https://taghribnews.com/vdcfmydtmw6dcca.igiw.html
نام شما
آدرس ايميل شما