تاریخ انتشار۱۰ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۵۲
کد مطلب : 582276
نماینده مجلس خبرگان در گفت وگو با تقریب:

دهه‌فجر تداعی‌گر همبستگی و روحیه معنوی میان تمامی اقشار مردم بود

نماینده مردم آذربایجان‌غربی در مجلس خبرگان رهبری گفت: آغاز دهه فجر تداعی‌گر همبستگی مردم آن زمان و روحیه معنوی و الهی میان تمامی اقشار مردم بود و خوشبختانه این همبستگی در بسیاری از موارد حفظ شده است.
دهه‌فجر تداعی‌گر همبستگی و روحیه معنوی میان تمامی اقشار مردم بود
حجت‌الاسلام والمسلمین عسگر دیرباز در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه استان‌های خبرگزاری تقریب، با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی دارای آرمان‌هایی بود اظهار داشت: در این راستا مواردی مانند استقلال، گسترش عدالت اجتماعی و گسترش برخورداری‌های عمومی از جمله آرمان‌های انقلاب بوده و کشورمان در عمل در بخش‌های مختلف پیشرفت‌های بسیاری داشته است.
 
وی تصریح کرد: همچنین در زمینه استقلال، برخورداری‌های عمومی مانند امنیت غذایی، آموزش، بهداشت، آب آشامیدنی، برق و یا شاخص‌های توسعه انسانی و از سوی دیگر در پیشرفت‌های علمی در ابعاد مختلف، پیشرفت‌های زیرساختی و صنعتی و انرژی نیز پیشرفت‌های فراوانی در پس از پیروزی انقلاب اسلامی به وجود آمده است.
 
نماینده مردم آذربایجان‌غربی در مجلس خبرگان رهبری گفت: از سوی دیگر انقلاب اسلامی در مورد کمک‌هایی که به تفکر و اندیشه کرده و یا مسئله معنویت که از ارمغان‌های انقلاب اسلامی است همانند تشرف مردم به حج و زیارت ائمه‌اطهار(ع) و نیز راهپیمایی اربعین می‌تواند به عنوان مظاهر و تجلیات معنویت در جمهوری اسلامی ایران به شمار رود.
 
وی افزود: علاوه بر آن، جایگاهی که جمهوری اسلامی به بانوان از نظر سواد، بهداشت و سلامت، امور سیاسی و مسئولیت‌های اجتماعی داد در مقایسه با زمان پیش از انقلاب اسلامی، معلوم می‌شود که انقلاب گام‌های خوبی برداشته است.
 
حجت‌الاسلام والمسلمین دیرباز در مورد عزت و اقتدار امت اسلامی تصریح کرد: بی‌تردید پس از انقلاب اسلامی مسئله عزت مطرح شد که نباید زیر بار ظلم رفت و یا اینکه در زمان جنگ اعراب با اسرائیل، کشورمان به رژیم صهیونیستی کمک می‌کرد و همین سبب شد که امام خمینی(ره) با کمک مردم ایران با کمک آموزه‌های اسلام و الهام از نهضت امام حسین(ع)، انقلاب اسلامی را به وجود آوردند.

وی افزود: یکی از ثمراتی که رابطه متقابلی با عزت و اقتدار دارد همان وحدت است و با توجه به تفرقه‌هایی که میان قومیت‌ها، نژادها و مذهب‌ها ایجاد می‌شد امام(ره) چتر وحدت را در میان همه گرفت و همه را برابر و برادر خواند و حتی وحدت امت اسلامی را مطرح کرد که شعار بسیار مهمی است.
 
نماینده مردم آذربایجان غربی در مجلس خبرگان رهبری در ادامه با اشاره به اینکه عده‌ای هم اکنون از روی ناآگاهی و نادانی به عنوان آزادی بیان، به قرآن اهانت کردند گفت: در این راستا تعدادی از کشورهای اسلامی به این موضوع اعتراض کردند و این آگاهی، بیداری و حساسیت نسبت به قرآن، این کتاب آسمانی است.

وی تأکید کرد: این در حالی است که هیچ‌گاه نمی‌توان یک مسلمان را یافت که به کتاب‌های مقدس یهودی و مسیحیت اهانت کرده باشد و بنابراین یک مسلمان عاقل حتی به بهانه آزادی بیان نمی‌تواند چنین کاری را انجام دهد چون اگر به مقدسات اسلامی صدمه و اهانت زده و یا به پیامبر(ص) اهانت شود آزادی بیان نیست.

حجت‌الاسلام والمسلمین دیرباز در ادامه افزود: بی‌شک انقلاب اسلامی و استقامت بیش از ۴۰ ساله در برابر استکبار جهانی کمک می‌کند که این وحدت تقویت شده و استمرار پیدا کند و عواملی که درصدد از بین بردن وحدت است با آنها مقابله شود.
 
وی گفت: رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار با مردم کردستان، آذربایجان‌غربی و سیستان و بلوچستان منادی وحدت بوده و در عمل نشان دادند که از عمق جان به وحدت اعتقاد داشته، پس این خط مشی رهبران انقلاب است.

نماینده مردم آذربایجان غربی در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه آغاز دهه فجر تداعی‌گر همبستگی مردم آن زمان و روحیه معنوی و الهی میان تمامی اقشار مردم بود تصریح کرد: خوشبختانه این همبستگی در بسیاری از موارد حفظ شده و اخیرا نیز در کشور اغتشاشاتی به وجود آمد و ملت ایران نه تنها با اغتشاشگران همراهی نکردند بلکه در برابر آنها ایستاده و همچنان از کیان انقلاب اسلامی و اهداف انقلاب دفاع کردند.

وی اظهار داشت: البته مشکلاتی در جامعه وجود دارد برای مثال هر روز با تورم مواجه بوده و شاهد بیکاری فارغ التحصیلان و فاصله طبقاتی بسیار میان مردم هستیم که مسئولان باید به حل مشکلات مردم بپردازند. 

انتهای پیام/
https://taghribnews.com/vdchqinm-23n6id.tft2.html
نام شما
آدرس ايميل شما