تاریخ انتشار۲۹ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۸:۴۶
کد مطلب : 584277
آیت الله علی خاتمی در گفت‌وگو با تقریب:

بالاترین عید در نزد مسلمین، عید مبعث است

نماینده ولی فقیه و امام جمعه زنجان، بیان کرد: بزرگترین روح بعثت پیغمبراسلام(ص) مبارزه با جهل است؛ مسلمانان و بشریت مخصوصا پیروان مکتب توحید و شریعت مقدس اسلام باید این روز را بزرگ شمرده و به یکدیگر تبریک و شاد باش گویند و اظهار فرح داشته باشند.
بالاترین عید در نزد مسلمین، عید مبعث است
آیت الله علی خاتمی نماینده ولی فقیه و امام جمعه زنجان در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه اندیشه خبرگزاری تقریب، ضمن تبریک عیدسعیدمبعث، اظهار داشت: منت به نعمت بزرگ بی بدیل و غیر قابل جایگزین، که اگر از جایگاه مرتبه پایین نسبت به مرتبه بالا گفته شود این همان منت مذموم است اما از عالی به پایین یادآوری یک نعمت بزرگ می باشد.

آیت الله خاتمی افزود: یکی از نعمات بزرگی که غیر قابل جایگزین است، ایمان است؛ دومین نعمتی که ذات اقدس احدیت در قرآن مجید با کلمه منت از او یاد می کند پیامبری است که از جنس انسان مبعوث کرده است.

نماینده ولی فقیه استان زنجان، تصریح کرد: پس بالاترین عید در نزد مسلمین، عید مبعث است؛ انسان ها و بشریت مخصوصا پیروان مکتب توحید و شریعت مقدس اسلام باید این روز را بزرگ شمرده و به یکدیگر تبریک و شاد باش گویند و اظهار فرح داشته باشند.

وی ادامه داد: ذات اقدس احدیت نعمت های زیادی را برای بشر و دنیا آفریده است، این نعمت ها آنقدر فراوان است که کسی نمی تواند بشمارد اما همه این نعمت ها به عنوان متاع دنیا قلیل شمرده می شوند.

امام جمعه زنجان، عنوان کرد: کتاب و قانون آسمانی الهی که به عنوان شریعت جاوید برای بشر و هدایت بشر است، توسط پیامبراسلام(ص) آورده شده است و خوشبختی را به بشر ارزانی کرده است.

وی اضافه کرد: خداوند با نشان دادن این آیات الهی انسانها را تربیت و تزکیه کرده یعنی انسان ها را از آن خصلت حیوانی که درونشان است در سایه هدایت الهی و عمل به کتاب الهی پاکیزه و تربیت کرده است.

وی در پایان تأکید کرد: بزرگترین روح بعثت پیغمبراسلام(ص) مبارزه با جهل است؛ در واقع آموزش و یاددادن به انسان اساس تربیت در اسلام و دین پیامبراسلام(ص) است، در جامعه ای که اسلام طلوع کرد جهل، ظلمت و تاریکی از بشریت می بارید، در این محیط خدا بر بشریت منت نهاد و با این رسالت فرمول سعادت انسان ها را به بشر معرفی کرد.

انتهای پیام/
 
https://taghribnews.com/vdca0ynm049nau1.k5k4.html
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی