کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

شیخ راهبر در گفت‌وگو با تقریب:

پیامبر اسلام(ص) الگویی وحدت آفرین برای تمام بشریت تا روز قیامت است

29 بهمن 1401 ساعت 9:33

امام جمعه اهل سنت شهرستان بندر لنگه (چارک)، بیان کرد: وجود پیامبراسلام(ص) محور وحدت برای امت اسلامی است، پس از وحدانیت خدا پذیرش رسالت رسول خدا بر همگان بدون هیچ شک و شبهه ای روشن است، محوریت ایشان به عنوان عامل وحدت گرا برعالمیان یک امر ضروری است.


شیخ مسعود راهبر امام جمعه اهل سنت شهرستان بندر لنگه (چارک) در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه اندیشه خبرگزاری تقریب ضمن تبریک عیدسعیدمبعث، اظهار داشت: به روایت اهل سنت شب 27رجب، شب معراج و اسرا حضرت رسول (ص) و به روایت تقویمی نیز بعثت حضرت رسول اکرم(ص) است.

شیخ راهبر، افزود: خداوند سبحان برای آنکه قوت قلبی برای بشریت عنایت کند، پیامبر اسلام(ص) را به رسالت برگزید تا بشر را هدایت کند.

امام جمعه اهل سنت شهرستان بندر لنگه (چارک)، تصریح کرد: اکنون نیازمندی جوامع اسلامی این است که سیره ایشان را در جامعه به فرزندان و نسل های دیگر رشد و گسترش دهند و محوریت ایشان را به عنوان عامل وحدت گرا برعالمیان بگسترانند.

وی عنوان کرد: سوره ای در قرآن به نام اسرا نامگذاری شده است؛ وجود پیامبراسلام(ص) محور وحدت برای امت اسلامی است، پس از وحدانیت خدا پذیرش رسالت رسول خدا بر همگان بدون هیچ شک و شبهه ای روشن است، آن چیزی که مهم است این است که سیره ایشان الگو باید قرار گیرد.

وی در پایان تأکید کرد: آن چیزی که همگان باید در این شب بزرگ مد نظر داشته باشیم این است که باید راه و روش ایشان را در جامعه خودمان نهادینه کنیم و از پیروان صدیق آن حضرت باشیم که مورد شفاعت آن بزرگوار در فردای قیامت و در محشر واقع شویم.

انتهای پیام/


کد مطلب: 584282

آدرس مطلب :
https://www.taghribnews.com/fa/interview/584282/پیامبر-اسلام-ص-الگویی-وحدت-آفرین-تمام-بشریت-روز-قیامت

خبرگزاری تقریب (TNA)
  https://www.taghribnews.com