کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

عظیمی در گفت‌وگو با تقریب:

دشمن همواره به دنبال ایجاد شکاف میان صفوف ملتهای مسلمان است

7 اسفند 1401 ساعت 8:53

معاون فرهنگی دانشگاهی دانشگاه علوم پزشکی استان گلستان اظهار داشت: دشمن همواره به دنبال ایجاد شکاف میان صفوف ملتهای مسلمان است،در واقع باتوجه به شرایط و قدرتی که  حزب الله لبنان در منطقه ایجاد کرد تا هیمنه ابر قدرتهای جهان را بشکند، طبیعی است که استکبار جهانی به دنبال تفرقه و ایجاد تشتت میان کشورهای اسلامی باشد و برنامه هایی را جهت گسترش این تفرقه تدارک ببیند.
 


صادق علی عظیمی معاون فرهنگی دانشگاهی دانشگاه علوم پزشکی استان گلستان در گفت و گو با خبرنگار حوزه استانهای خبرگزاری تقریب، اظهار داشت: وحدت و انسجام درونی ملت با نظام جمهوری اسلامی ایران از جمله موارد محوری است که باید در راستای علملیاتی کردن بحث تقریب مذاهب اسلامی به آن پرداخته شود.
 
وی افزود: دشمن همواره به دنبال ایجاد شکاف میان صفوف ملتهای مسلمان است،در واقع باتوجه به شرایط و قدرتی که  حزب الله لبنان در منطقه ایجاد کرد تا هیمنه ابر قدرتهای جهان را بشکند، طبیعی است که استکبار جهانی به دنبال تفرقه و ایجاد تشتت میان کشورهای اسلامی باشد و برنامه هایی را جهت گسترش این تفرقه تدارک ببیند.
 
عظیمی تصریح کرد: مسلمانان در نقطه مقابل این شکافی که امروز دشمن در پی آن است، مسئله وحدت مذاهب اسلامی را دارند که جزء محورهای اصولی است بنابراین ملت‌های مسلمان باید به دنبال عبور از نقشه های دشمن باشند و با حضور تاثیر گذار خود در همه زمینه های علمی، سیاسی، دینی و... انسجام اسلامی را گسترش دهند.

وی با بیان اینکه استان گلستان نمادی از وحدت عملی و انسجام است، اظهار کرد: شهر گلستان به معنای واقعی نماد انسجام درونی میان فرقه های مختلف است و می‌توانیم با تولیدات فرهنگی و محتوایی این وحدت وتقریب را بیش از پیش گسترش دهیم و توطئه های دشمنان را خنثی کنیم.
 
انتهای پیام/
 


کد مطلب: 585190

آدرس مطلب :
https://www.taghribnews.com/fa/interview/585190/دشمن-همواره-دنبال-ایجاد-شکاف-میان-صفوف-ملتهای-مسلمان

خبرگزاری تقریب (TNA)
  https://www.taghribnews.com