تاریخ انتشار۶ فروردين ۱۴۰۲ ساعت ۹:۲۶
کد مطلب : 587161
ماموستا محمودی در گفتگو با تقریب:

جلوه های ماه مبارک رمضان، همبستگی و وحدت میان مسلمانان را تقویت می کند

امام جمعه پیرانشهر، بیان کرد: در مسئله روزه شیعه وسنی باید بدانند قرآن یک ماه را برای ما قرار داده است که در آن روزه بگیریم و آن ماه رمضان است؛ لذا این ماه جلوه ای از همبستگی و همگرایی به شمار می آید.
جلوه های ماه مبارک رمضان، همبستگی و وحدت میان مسلمانان را تقویت می کند
ماموستا مصطفی محمودی امام جمعه پیرانشهر در گفتگو با خبرنگار حوزه اندیشه خبرگزاری تقریب، ماه مبارک رمضان را ماه احسان،بخشندگی و توجه به نیازمندان دانست و اظهار داشت: ماه مبارک رمضان ماه قرائت قرآن و اذکار ، احسان به فقرا و عبادت است؛ هر گونه ارتباط و بندگی خداوند متعال در این ماه بزرگ دارای ثواب مضاعف است.

ماموستا محمودی افزود: قرآن کریم در سوره مبارکه بقرة آیه ۱۸۳ می فرماید: "يا أَيُّهَا الَّذينَ آمَنوا كُتِبَ عَلَيكُمُ الصِّيامُ كَما كُتِبَ عَلَى الَّذينَ مِن قَبلِكُم لَعَلَّكُم تَتَّقونَ"؛ ای افرادی که ایمان آورده‌اید روزه بر شما نوشته شده است، همانگونه که بر کسانی که قبل از شما بودند نوشته شد؛ تا پرهیزکار شوید.

وی ادامه داد: روزه داری دارای فلسفه و حکمت های فراوانی است؛ خداوند متعال در این ارتباط، انتهای این آیه می فرماید: " لَعَلَّكُم تَتَّقونَ" تقوا پیشه کنید؛ این مسئله برای پیشرفت انسان و وحدت امت اسلامی بسیار مهم و حائز اهمیت است.

وی عنوان کرد: تقواپیشه کردن ذکر و روزی را برای انسان فراهم می کند و راه برون رفت از مشکلات مسلمانان است.

امام جمعه پیرانشهر، تصریح کرد: خداوند متعال در قرآن کریم می فرماید: "وَمَن يَتَّقِ اللَّهَ يَجعَل لَهُ مَخرَجًا"؛ هر کس تقوای الهی پیشه کند، خداوند راه نجاتی برای او فراهم می‌کند؛ «یَرزُقهُ مِن حَیثُ لا یَحتَسِب»؛ از جایی که گمان ندارد روزی می‌دهد.

وی اضافه کرد: پس تقوا اراده انسان را نیز تقویت می کند، عاطفه را ازدیاد می بخشد و برای دستگیری فقرا و مساکین تمرین می باشد؛ در واقع برای انسان تمرینی است در زمانی که روزهای سختی قرار می گیرد.

وی در پایان تاکید کرد: همه احکام دینی وسیله ای برای وحدت امت اسلامی است؛ در مسئله روزه نیز شیعه وسنی و فرقه های اسلامی همه باید بدانند قرآن یک ماه را برای ما قرار داده است که در آن روزه بگیریم و آن ماه رمضان است؛ اعتکاف در این ماه یک جلوه ای از همبستگی و همگرایی به شمار می آید.

انتهای پیام/
https://taghribnews.com/vdcfvedtyw6dcya.igiw.html
نام شما
آدرس ايميل شما