تاریخ انتشار۶ فروردين ۱۴۰۲ ساعت ۱۵:۴۵
کد مطلب : 587395
حجت الاسلام احمدی اصفهانی در گفتگو با تقریب:

اشتراکات مذاهب اسلامی در ماه مبارک رمضان، نقطه عطفی برای تقوت وحدت است

استاد حوزه علمیه قم، بیان کرد: انجام اعمال مشترک و هدفی یکسان توسط امت اسلامی در جهت رسیدن به تقرب الهی، نشانه وحدت و یکصدایی امت اسلام است.
اشتراکات مذاهب اسلامی در ماه مبارک رمضان، نقطه عطفی برای تقوت وحدت است
حجت الاسلام و المسلمین سیدمهدی احمدی اصفهانی کارشناس مذهبی و استاد حوزه علمیه قم در گفتگو با خبرنگار تقریب، ماه مبارک رمضان را ماه اختلاف زدایی و تقویت مشترکات مذاهب اسلامی دانست و اظهار داشت: اهمیت ماه مبارک رمضان را می توان در قرآن کریم دنبال نمود؛ خداوند متعال در آیه 183 سوره بقره می فرماید: "يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا كُتِبَ عَلَيْكُمُ الصِّيَامُ كَمَا كُتِبَ عَلَى الَّذِينَ مِنْ قَبْلِكُمْ لَعَلَّكُمْ تَتَّقُونَ"؛ ای افرادی که ایمان آورده‌اید! روزه بر شما نوشته شده، همان‌گونه که بر کسانی که قبل از شما بودند نوشته شد؛ تا پرهیزکار شوید.

حجت الاسلام احمدی اصفهانی افزود: فلسفه روزه در "لعلکم تتقون" خلاصه شده است زیرا در این ماه دلها به سمت خدای سبحان حرکت خواهد کرد و فضا به نوعی برای زدودن گناهان و نزدیکی به خداوند متعال مهیا می شود.

این استاد حوزه علمیه قم، تصریح کرد: در این ماه بزرگ که امت اسلامی جسم و روح خود را برای تقرب الهی آمده می سازد، شب قدر می تواند یکی از فرصت های طلایی این ماه در جهت نقطه اتصال بنده با خدای خود باشد.

وی در پایان در ارتباط با محوریت وحدت در ماه مبارک رمضان، تاکید کرد: روزه یکی از محورهای مهم اشتراکی میان مذاهب و امت اسلامی است، زیرا ملت های مسلمان در یک ماه با تغییر برنامه های خود و امساکی مثال زدنی در یک زمان معین یعنی از طلوع فجر تا مغرب ، به اطاعت پروردگار عالم می پردازند که این اقدام سبب نزدیکی دلها خواهد شد و وحدت را بوجود می آورد.
 
انتهای پیام/
 
https://taghribnews.com/vdceof8nnjh8vxi.b9bj.html
نام شما
آدرس ايميل شما