تاریخ انتشار۶ فروردين ۱۴۰۲ ساعت ۱۱:۳۶
کد مطلب : 587408
شیخ افرا در گفتگو با تقریب:

همه ویژگی های ماه مبارک رمضان بستری برای وحدت آفرینی است

رییس هئیت افتاء اهل سنت استان بوشهر، بیان کرد: قرار گرفتن حوادث بزرگ تاریخی و دینی در ماه رمضان، نشان از اهمیت و جایگاه بزرگ این ماه در میان ماه های سال است؛ همه ویژگی های ماه مبارک رمضان بستری برای وحدت آفرینی است.
همه ویژگی های ماه مبارک رمضان بستری برای وحدت آفرینی است
شیخ خلیل افرا رییس هئیت افتاء اهل سنت استان بوشهر در گفتگو با خبرنگار حوزه اندیشه خبرگزاری تقریب، ماه مبارک رمضان را ماه اختلاف زدایی و تقویت مشترکات مذاهب اسلامی دانست و اظهار داشت: ماه مبارک رمضان دارای فضائل و برکات عظیمی است، زیرا حوادث و وقایع متعددی در این ماه رخ داده است.

شیخ افرا، افزود: بیان رهبری و ستاد استهلال رویت هلال ماه برای اهل سنت فصل الخطاب است؛ اهل سنت استان بوشهر منتظر اعلان دفتر مقام معظم رهبری است و این دلالت بر وحدت و همبستگی می باشد.

وی ادامه داد: حوادث و وقایع زیادی در ماه مبارک رمضان واقع شده است؛ خواندن قرآن، روزه داری ، عبادت و شب زنده داری و فرصت های زیادی در این ماه در اختیار امت اسلامی قرار گرفته است.

عضو شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت تصریح کرد: دیگر فضیلت این ماه نزول قرآن کریم در این ماه است، حادثه پیروزی مسلمانان در جنگ بدر که تمام یاران پیامبر اسلام(ص) حضور داشتند که بسیار مهم بوده است، در واقع در این ماه واقع شده است.

امام جمعه موقت شهر کنگان عنوان کرد: حادثه دوم که به ضرراسلام تمام شد، شهادت سیدنا امیرالمومنین(ع) بود، خواندن تاریخ و زندگی نامه ایشان به همه امت اسلامی توصیه می شود، این ابر مرد تاریخ با آن شجاعت و دلیری در جنگ بدر در برابر مشرکین ایستاد.

وی اضافه کرد: از دیگر وقایع در ماه مبارک رمضان می توان به وفات ام المومنین خدیجه(س)، فتح آندولوس و فتح مکه که در ماه مبارک رمضان بوده است، اشاره نمود.

وی در پایان تاکید کرد: وقوع حوادث تاریخی بسیار مهم در ماه رمضان موجب جایگاه ویژه این ماه در میان ماه های سال شده است؛ همچنین از شب بیست و یکم تا بیست و هفتم که از شب های قدر است در این ماه عزیز واقع شده است.
 
انتهای پیام/
https://taghribnews.com/vdcjyaeiouqeoxz.fsfu.html
نام شما
آدرس ايميل شما