کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

حضرت خدیجه(س) جایگاه خاص و والایی در نزد اهل‌سنت دارد

12 فروردين 1402 ساعت 19:20

امام جمعه اهل‌سنت ارومیه گفت: حضرت خدیجه(س) همواره در بین امت اسلامی فارغ از مرزبندی‌های مذهبی جایگاه خاص و والایی داشته و احترامی که در بین اهل سنت دارد به عنوان یکی از امهات المومنین مطرح است.


ماموستا مامد کلشی‌نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه استان‌های خبرگزاری تقریب با تسلیت وفات حضرت خدیجه(س) اظهار داشت: ایشان به عنوان ام‌المومنین و یک شیرزن، مایه مودت، مهربانی و آرامش پیامبر(ص) بود.

وی تصریح کرد: امید است بانوان این شخصیت شخیص دنیای اسلام را که اموال خود را برای پیشرفت و توسعه اسلام و سکونت پیامبر(ص) در اختیار رسول خدا(ص) گذاشت به عنوان الگوی  خود قرار دهند.

امام جمعه اهل‌سنت ارومیه افزود: حضرت خدیجه(س) اولین بانویی است که به پیامبر(ص) ایمان آورد و مایه آرامش ایشان در تمامی دوران‌هایی که هجمه و شکنجه و آزار و اذیت کفار علیه رسول خدا(ص) در حد طاقت‌فرسایی بود، شد اما حضرت خدیجه(س) همواره با چهره‌ای حسنه با رسول خدا(ص) برخورد می‌کرد تا پیامبر بزرگ اسلام(ص) همه ناراحتی‌های خود را از یاد ببرد.

وی گفت: همچنین حضرت خدیجه(س) با آن ایمان راسخی که به خدا و پیامبر(ص)خدا داشت با توجه به اینکه یکی از زنان تاجر و ثروتمند شبه‌جزیره عربستان بوده و در بین تجار مشهور بود اما با این وجود تمامی مال و ثروت خود را در راه خدا و برای نجات جامعه اسلامی آن زمان و امت پیامبر(ص) و یارانش که در شعب ابی‌طالب در محاصره اقتصادی سختی به سر می‌بردند در اختیار بیت‌المال قرار داد.

ماموستا کلشی‌نژاد افزود: از سوی دیگر حضرت خدیجه(س) در تمامی ادوار و تا زمانی که توان داشت از رسول خدا(س) حمایت کرد و توانست همیشه در کنار حضرت محمد(ص) با صبر و بردباری مسیر دینداری و بندگی خود را نسبت به خداوند متعال ادامه دهد.

وی اظهار داشت: همین سبب شد که شخصیت‌های شخیصی مانند حضرت فاطمه زهرا(س) را تربیت کند که الگوی جامعه اسلامی و به عنوان سید نساء العالمین لقب یابد و یک تربیت صحیحی که یک مادر می‌تواند به فرزندانش القا کند و تربیت صحیحی که می‌تواند آنها را به عنوان یک الگوی سالم برای جامعه بشری ارائه دهد.

امام جمعه اهل سنت ارومیه گفت: بی‌تردید حضرت خدیجه کبری(س) همواره در بین امت اسلامی فارغ از مرزبندی‌های مذهبی جایگاه خاص و والایی داشته واحترامی که در بین اهل‌سنت دارد به عنوان یکی از امهات المومنین مطرح است.

انتهای پیام/


کد مطلب: 588654

آدرس مطلب :
https://www.taghribnews.com/fa/interview/588654/حضرت-خدیجه-س-جایگاه-خاص-والایی-نزد-اهل-سنت

خبرگزاری تقریب (TNA)
  https://www.taghribnews.com