کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

آخوند مارامایی در گفت و گو با تقریب:

حضرت خدیجه (س) خود را برای اعتلای دین وقف کرد

13 فروردين 1402 ساعت 1:33

کارشناس فقه و حقوق دانشگاه مذاهب اسلامی شعبه گنبد کاووس، گفت: ام المومنین حضرت خدیجه (س) خود را برای اعتلای دین مبین اسلام وقف کرد.


آخوند «رامین مارامایی» در گفت و گو با خبرنگار حوزه استان های خبرگزاری تقریب با تسلیت سالروز رحلت بانوی بزرگ اسلام، ام‌ المومنین، مادر امّت، حضرت خدیجه کبری (س)، اظهار کرد: بانویی که می‌ تواند برای دختران امروز ما سرمشق خوبی باشد؛ چرا که تمرکز بدخواهان اسلام و انقلاب، جوانان و نوجوانان به ویژه قشر بانوان است تا از این طریق بتوانند به اسلام و انقلاب اسلامی ضربه بزنند.

به گفته وی؛ بانوان و دختران ما با پیروی از این همسر و مادر نمونه می‌ توانند خود و جامعه را از هرگونه خطا و انحراف محفوظ بدارند و در نزد خدا و رسول خدا (ص)عزیز و عزتمند باشند.

این روحانی فعال اجتماعی و رسانه ای استان گلستان با بیان اینکه حضرت خدیجه (س) تمام ثروت خود را در راه نشر و گسترش اسلام تقدیم کرد، تصریح کرد: تا جایی که از اموال حضرت خدیجه برای کمک به یتیمان و بینوایان و آزادی بردگان استفاده شد و کمک های او موجب غنای پیامبر اسلام (ص) شد.

وی، افزود: او بهترین زنان زمان خود بود و سيره، زندگی و رفتار او بهترین الگو برای دختران و بانوان عصر حاضر است.

به گفته وی؛ حضرت خدیجه سلام الله علیها به کمال ایمان، یقین، معرفت، اخلاص و سلامتی قلب رسیده بود که خداوند متعال به او سلام رسانده و در وقت وفاتش کفنش را فرستاد.

آخوند مارامایی، حضرت خدیجه کبری (ص) دختر خویلد نخستین همسر حضرت محمد (ص) و مادر حضرت فاطمه را نخستین فرد و نخستین ایمان آورنده به اسلام دانست و گفت: پیامبر اکرم (ص) به خاطر احترام به حضرت خدیجه در طول حیات او هیچ همسر دیگری اختیار نکرد و حتی پس از وفات او همواره به نیکی از او یاد می‌ کرد و او را گرامی می داشت.

وی ادامه داد: بی شک پیروی از چنین بانوی شایسته ای که خود و اموال خود را فدای اسلام و ایمان کرد می‌ تواند مايه افتخار و سعادت بشریت باشد.


انتهای پیام/
 


کد مطلب: 588672

آدرس مطلب :
https://www.taghribnews.com/fa/interview/588672/حضرت-خدیجه-س-خود-اعتلای-دین-وقف

خبرگزاری تقریب (TNA)
  https://www.taghribnews.com