تاریخ انتشار۱۲ فروردين ۱۴۰۲ ساعت ۲۰:۲۳
کد مطلب : 588682
ماموستا ملااحمد شیخی در گفتگو با تقریب:

نظام جمهوری اسلامی؛ دانشگاه ملت‌سازی است

امام جمعه شهرستان ثلاث باباجانی گفت: کار بزرگ امام بزرگوار ما این بود که نظریه‌ جمهوری اسلامی را خلق کرد و آن را وارد میدان نظریه‌های سیاسی گوناگون کرد بنابراین به همان نسبتی که جبهه‌ها دانشگاه انسان‌سازی بود، جمهوری اسلامی نیز می‌تواند دانشگاه ملت‌سازی و به تَبَع آن تمدن‌سازی باشد.
نظام جمهوری اسلامی؛ دانشگاه ملت‌سازی است
ماموستا ملااحمد شیخی در گفت وگو  با خبرنگار حوزه استان های خبرگزاری تقریب اظهار داشت: امام راحل(ره) در دوران دفاع مقدس، جبهه‌های حق علیه باطل را به دانشگاه انسان‌سازی تشبیه فرمود و با این ادبیات فاخر و تألهی جنگ تحمیلی را با مدیریتی توحیدی، راهبَری نمود.
 
امام جمعه شهرستان ثلاث باباجانی تاکید کرد: این سیره مدیریت اجتماعی امام(ره) به نوبه خود می‌تواند بهترین الگو برای رهبرانی باشد که می‌خواهند کشور خود را مستقل، مردم‌سالار و ناوابسته به نظام سلطه اداره کنند.
 
وی افزود: رهبر معظم انقلاب اسلامی می فرمایند که کار بزرگ امام بزرگوار ما این بود که نظریه‌ جمهوری اسلامی را خلق کرد و آن را وارد میدان نظریه‌های سیاسی گوناگون کرد بنابراین به همان نسبتی که جبهه‌ها دانشگاه انسان‌سازی بود، جمهوری اسلامی نیز می‌تواند دانشگاه ملت‌سازی و به تَبَع آن تمدن‌سازی باشد.
 
این عالم اهل سنت گفت: رمز و راز ملت‌سازی این دانشگاه نیز، کلید واژه «حضور مردم» است: «مسئله‌ اصلی، کلید اصلی، اینجا است: حضور مردم در همه مسائل، حل‌کننده‌ مشکلات است. آن چیزی که حضور مردم را تأمین بکند، مردم را تشویق به حضور در عرصه و در میدان بکند، مغتنم است.
 
امام جمعه شهرستان ثلاث باباجانی خاطرنشان کرد: به فرموده رهبر معظم انقلاب اسلامی حضور مردم هیچ جایگزین دیگری ندارد؛ هنر اصلی انقلاب هم همین بود؛ هنر اصلی انقلاب این بود که جمهور مردم را از یک مجموعه و توده‌ منفعل و مصرفی و فاقد یک نگاه ملّی و عمومی، تبدیل کرد به یک مجموعه‌ پُرانگیزه، علاقه‌مند، همّت‌دار، هدف‌دار، آرمان‌خواه، و وارد میدان کرد؛ کار بزرگ انقلاب این بود.
 
انتهای پیام/
https://taghribnews.com/vdcevv8nwjh8vpi.b9bj.html
نام شما
آدرس ايميل شما