کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

شیخ افرا در گفت وگو با تقریب:

روز عید فطر و اعیاد اسلامی، همگرایی امت اسلامی را تقویت می کند

2 ارديبهشت 1402 ساعت 20:51

رئیس هیئت افتاء اهل سنت استان بوشهر، بیان کرد: شیعه و اهل سنت باید در این ایام و در روز عید فطر یک صدا و یکدل باشند؛  باید در این روزهای پایانی مساکین و مستضعفان را مورد حمایت و پوشش قرار داد زیرا این عیدی همگرایی مضاعفی را ایجاد می کند.


شیخ خلیل افرا رئیس هیئت افتاء اهل سنت استان بوشهر در گفت وگو با خبرنگار حوزه اندیشه خبرگزاری تقریب، تجمعات ایام عید فطر را تجلی قدرت و عظمت امت اسلامی دانست و اظهار داشت: ماه مبارک رمضان، سبب الفت، برادری و احساس نزدیکی و وحدت میان تمام اقشار و مذاهب اسلامی شده است زیرا در این ماه مسلمانان با تحمل گرسنگی، تشنگی و دیگر مواردی که باید اجتناب کرد در جهت رضای الهی، این امکان بوجود آمد که به یاد یکدیگر باشند.

عضو شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت افزود: امت اسلامی از این ماه عظیم، استفاده های ربانی و معنوی خوبی برده است که هدیه و تحفه بسیار بزرگی از سوی خداوند متعال است.

وی ادامه داد: متاسفانه روزهایی را شاهد هستیم که ملت مظلوم فلسطین زیر آتش ظلم و جور مستکبرین و جنایتکاران عالم یعنی اسرائیل غاصب و آمریکای جنایتکار قرار گرفته است.

امام جمعه موقت شهر کنگان عنوان کرد: شیعه و اهل سنت باید در این ایام و در روز عید فطر یکصدا و یکدل ضمن همدلی و همراهی ملت مظلوم فلسطین، این جنایات را محکوم نمایند؛ تجمعات روز عید فطر و اعیاد اسلامی همه و همه ضربه ای قوی به دهان یاوه گویان و دشمنان اسلام است.

وی در پایان با اشاره به برگزاری نماز عید فطر، تاکید کرد: برگزاری نماز عید فطر تجلی بخش شکوه و اقتدار امت اسلامی است؛ باید در این روزها مساکین و مستضعفان را مورد حمایت و پوشش قرار داد زیرا این عیدی یک همگرایی مضاعف را ایجاد می کند.

انتهای پیام/ 
 


کد مطلب: 590569

آدرس مطلب :
https://www.taghribnews.com/fa/interview/590569/روز-عید-فطر-اعیاد-اسلامی-همگرایی-امت-تقویت-می-کند

خبرگزاری تقریب (TNA)
  https://www.taghribnews.com