کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

ماموستا مرادی در گفتگو با تقریب:

تکریم جایگاه آموزگاران را نمی توان با هیچ کاری جبران کرد

12 ارديبهشت 1402 ساعت 14:45

امام جمعه مسجد محمد المصطفی (ص) کرمانشاه گفت: تکریم جایگاه معلمین و آموزگاران بسیار سخت و حتی غیر ممکن است، زیرا جهاد و عمل آموزگاران را نمی توان با هیچ کاری جبران کرد، آموزگاران مسیر انسان بودن را پیش روی ما قرار می دهند و به عینه می‌بینیم که علیرغم مشکلات زیادی که این عزیزان دارند باز هم شاهد از خودگذشتگی این قشر عزیز هستیم.


ماموستا ملااسامه مرادی در گفت وگو با خبرنگار حوزه استان های خبرگزاری تقریب اظهار داشت: معلمی در ابتدا به عنوان یک جایگاه دیده می‌شود و در انظار و افکار عمومی معلم دارای جایگاه معنوی بزرگی است و بعد از آن از معلمی به عنوان شغل و حرفه نام برده می شود.
 
امام جمعه مسجد محمد المصطفی (ص) کرمانشاه گفت: معلم با عشق و اختیار خویش عمر گرانبهایش را صرف تربیت و آموزش فرزندان ما می کند و همانند شمعی محفل جامعه را نور می بخشد و از جان خود مایه می گذارد.
 
وی در ادامه سخنان خود عنوان داشت: کاری که معلم انجام می دهد در کنار شغل انبیاء و بزرگان دین شناخته می شود به طوری که معلم نفس و عقیده فرزندان ما را هدایت می کند یعنی همان کاری که انبیاء و بزرگان ما انجام داده اند.
 
این عالم اهل سنت عنوان داشت: تکریم جایگاه معلمین و آموزگاران بسیار سخت و حتی غیر ممکن است، زیرا جهاد و عمل آموزگاران را نمی توان با هیچ کاری جبران کرد، آموزگاران مسیر انسان بودن را پیش روی ما قرار می دهند و به عینه می‌بینیم که علیرغم مشکلات زیادی که این عزیزان دارند باز هم شاهد از خودگذشتگی این قشر عزیز هستیم.
 
امام جمعه مسجد محمد المصطفی (ص) کرمانشاه با تأکید بر اینکه باید مشکلات معیشتی معلمین برطرف شود، اظهار کرد: در سراسر جهان جایگاه معلم به خوبی شناخته شده است و جامعه برای این عزیزان ارزش بسیار والایی قائل می شود در کشور ما نیز باید جایگاه آموزگاران را گرامی و محترم بدانیم و در رفع مشکلات این عزیزان و جهادگران عرصه علم و دانش در عمل تلاش کنیم زیرا تا زمانی که معلم دارای مشکلات معیشتی و اولیه زندگی خود باشد بی شک مسیر آموزش و پرورش فرزندان ما ناسالم و پر از مشکلات خواهد بود، بنابراین دولت باید توجه و نگاه دلسوزانه و البته عملی به نیازهای این قشر بزرگ و تأثیرگذار کشور داشته باشد.
 
انتهای پیام/


کد مطلب: 592036

آدرس مطلب :
https://www.taghribnews.com/fa/interview/592036/تکریم-جایگاه-آموزگاران-نمی-توان-هیچ-کاری-جبران

خبرگزاری تقریب (TNA)
  https://www.taghribnews.com