تاریخ انتشار۲۲ ارديبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۵:۱۲
کد مطلب : 592894
محقق و اندیشمند اتیوپیایی در گفت وگو با خبرگزاری تقریب مطرح کرد:

دشمنان تحقق خواسته های خود را در گروی تفرقه مسلمانان می دانند

ملت های مسلمان می توانستند با آرامش در کنار یکدیگر زندگی کرده و به همه اهداف دینی، اجتماعی و سیاسی شان دست پیدا کنند.
دشمنان تحقق خواسته های خود را در گروی تفرقه مسلمانان می دانند
سید نذیر نور محقق و اندیشمند اتیوپیایی در گفت و گو با تقریب در اشاره به عوامل ایجاد تفرقه در میان ملت های مسلمان، عامل تشتت مذهبی و واگرایی را یکی از مهم ترین عوامل ارزیابی کرد و افزود: از جمله عوامل ایجاد کننده نزاع در میان مسلمانان، سناریوی توطئه دشمنان اسلام است که به نوعی مهم ‌ترين عامل واگرايي و تشتت در مذهب اسلام به شمار مي‌رود. دشمنان اسلام خواسته های سياسي خود را در گروی نزاع و تفرقه اجتماعی و دینی میان مسلمانان يافته اند و با سوء استفاده از تزلزل اخلاقي، ناآگاهی و تعصب هاي کورکورانه برخی از مردم، دست اندازهای جدی بر سر راه ایجاد وحدت به وجود آورده اند.

سید نذیر نور با بیان اینکه دشمنان گاهی برای ریشه کن کردن وحدت از خود مسلمانان نیز کمک می گیرند، ادامه داد: بنابراین شناخت اين توطئه ها بسيار مشكل و مواجهه با آنها دشوار است. این در حالی است که شمار زیادی از علما و بزرگان دین اسلام بسیاری از توطئه های دشمنان را آشکار کرده و اعلام نموده اند که دشمنان درصدد هستند ذخایر و ثروت های مادی و انسانی ملت های مسلمان را غارت کنند. ایجاد اختلاف میان شیعه و سنی با ترفندهای گوناگون و تبلیغات اموری که امری ناشناخته میان طوایف مسلمانان به شمار می رود، تنها بخش هایی از اقدامات علیه وحدت به حساب می آید.

او افزود: دشمنان از این طریق همه مسلمانان را به جان یکدیگر انداخته اند و این در حالی است که اگر چنین فضایی شکل نمی گرفت، ملت های مسلمان می توانستند با آرامش در کنار یکدیگر زندگی کرده و به همه اهداف دینی، اجتماعی و سیاسی شان دست پیدا کنند.

سید نذیر نور تاکید بر اینکه وجود اختلاف نظر در مسائل سياسي و اجتماعي نيز همچون مسائل فقهي و کلامي انکارناپذیر است، تصریح کرد: در هر جامعه اي مسائلي مانند فرقه گرايي ممکن است بوجود آيد اما زماني اين مسائل موجب تفرقه ميان مسلمانان می شود که اثری از دشمنان در آن وجود داشته باشد. بنابراین اگر مسلمانان بیدار و هشيار باشند، هرگز درگير اختلافات فرقه اي نمي شوند و با حفظ اتحاد و همبستگی دروني می توانند بر دشمنان غلبه نمایند.  
 
https://taghribnews.com/vdceow8nejh8ovi.b9bj.html
نام شما
آدرس ايميل شما